Topošajā valdībā mainīsies seši Ministru kabineta pārstāvji; Saeimā būs divi jauni deputātiTopošajā valdībā varētu mainīties seši Ministru kabineta pārstāvji - būs jauns premjers, divi jaunpienācēji ministru amatos un trīs ministri, kuri pašreizējā valdībā bija atbildīgi par citām nozarēm. Līdz ar valdības apstiprināšanu Saeimā darbosies divi jauni deputāti.

Jaunajā valdībā būs tikai trīs pārstāvji, kuri nestrādāja pašreizējā valdībā - premjers Māris Kučinskis (ZZS), ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V), kā arī izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V). Vēl trīs pašreizējās valdības ministri mainīs savu nozari - ekonomikas ministre Dana Reiznice-Ozola (ZZS) kļūs par finanšu ministri, finanšu ministrs Jānis Reirs (V) - par labklājības ministru, bet labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS) - par satiksmes ministru.

Lielākā daļa - astoņi ministri - turpinās darboties savos amatos arī jaunajā valdībā. Paredzēts, ka darbu turpinās vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK), zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS), tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK), kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK), veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS), ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V), aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS), kā arī iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V).

Līdz ar valdības apstiprināšanu nelielas izmaiņas notiks arī deputātu sastāvā - parlamentā atgriezīsies demisionējusi Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V). Gan viņa, gan Šadurskis, kurš noliks mandātu uz ministra pienākumu pildīšanas laiku, ievēlēti no Vidzemes vēlēšanu apgabala, tāpēc citas izmaiņas "Vienotības" frakcijā nenotiks.

Viens jauns deputāts būs arī Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcijā - Saeimas deputātam Kučinskim kļūstot par Ministru prezidentu, deputāta mandātu varētu iegūt uzņēmējs Valdis Kalnozols (ZZS). Viņš gan informējis partijas pārstāvjus, ka tiesā tiek skatīta krimināllieta pret viņu. Gadījumā, ja pret deputātu tiek iztiesāta krimināllieta, parlamentāriešiem saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli būs jālemj par piekrišanu turpmākai šīs lietas iztiesāšanai, un šis deputāts nedrīkst piedalīties Saeimas un komisiju sēdēs.

Pagaidām gan neesot izlemts, vai Kalnozols darbosies parlamentā. Ja viņš atteiktos strādāt Saeimā, viņa vietā uzņemties deputāta pienākumus tiktu aicināts nākamais "aiz strīpas" palikušais kandidāts Rīgas vēlēšanu apgabalā - Askolds Kļaviņš.Kā ziņots, balsojums par valdības apstiprināšanu Saeimā varētu notikt 11.februārī.


LZS jaunatnes nodaļa dāvina 2 biļetes uz DINAMO RĪ...
Koalīcijas partijas konceptuāli vienojušās par atb...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter