Sods par dzimumnoziegumiem pret mazgadīgām personām ir neadekvātsŠodien, 13.decembrī, Saeimas plenārsēdē Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) deputāti neatbalstīja Juridiskās komisijas sagatavoto redakciju Grozījumiem Krimināllikumā, kas skar atbildību par dzimumnoziegumiem pret mazgadīgām personām.

A.Bērziņš, ZZS deputāts: „Krimināllikumā ir iestrādātas vairākas labas lietas. Tiešām vajag sabalansēt soda mērus par izdarītiem noziegumiem, kas ir mazāk svarīgi, ar tādiem, kas ir daudz bīstamāki mūsu sabiedrībai. Kas attiecas uz noziegumiem pret bērniem, statistika diemžēl ir nežēlīga, nežēlīgs ir noziegums, nežēlīgs ir bērna liktenis līdz mūža beigām. Ja pagājušogad septiņos krīzes centros bija 1200 vardarbībā cietušo bērnu, tad šogad decembrī jau to skaits sasniedzis 1220. Pagājušajā gadā kriminālprocess bija iesākts par 60 sevišķi smagiem vardarbības gadījumiem, bet šogad ierosinātas jau 115 krimināllietas. Tas nozīmē, ka situācijai tendence ir pasliktināties. 80% gadījumu tā ir vardarbība ģimenē, visbiežāk pret bērniem no 7 līdz 12 gadiem.”

 ZZS norāda, ka jau 2007.gada 25.oktobrī Eiropas Savienībā tika pieņemta un atvērta parakstīšanai konvencija bērnu aizsardzībai - „Seksuālā ekspluatācija un seksuālā vardarbība pret bērniem”. Šodien no 47 valstīm to nav parakstījušas tikai divas - Latvija un Čehija. Vai noziegumi pret bērniem un seksuālā vardarbība ir mazāk svarīgi mūsu valstij nekā citas konvencijas?!

ZZS nav pieņemama līdzšinējā Tieslietu ministrijas vilcināšanās un argumenti, kas liedz Latvijai pievienoties šai konvencijai. Tāpat ZZS pauž neizpratni par to, ka Tieslietu ministrija norāda, ka nākamā gada janvārī Latvijai būs jāatgriežas pie šī jautājuma apspriešanas tāpēc, ka Eiropas Savienībā ir sagatavota direktīva, kas paredzēs šī jautājuma apspriešanu vēlreiz, un, visticamāk, arī attiecīgo krimināllikuma pantu stiprināšanu, bet Saeimas Juridiskā komisija tai pat laikā veic grozījumus, kas šos sodus mīkstina.

Jau šobrīd citās Eiropas valstīs sodu politika attiecībā uz dzimumsakariem ar nepilngadīgajiem un mazgadīgajiem ir daudz bargāka nekā Latvijā. Piemēram, Francijā sods par šādu noziegumu ir līdz pat 10 gadiem, plus klāt vēl 100 tūkstoši eiro soda nauda.ZZS vērš uzmanību, ka Krimināllikuma 161.pants paredz atbildību par dzimumsakariem, pederastiju un lezbiānismu ar personu, kura nav sasniegusi 16.gadus. Šobrīd atbildība paredz sodu līdz 4 gadiem (!). Iepriekšējā redakcijā tas bija smags noziegums – un sods līdz 6 gadiem brīvības atņemšanas iestādē.


Informāciju sagatavoja:
ZZS biroja vadītāja I.Jurševska,
26110065


Godātie Latvijas Zemnieku savienības biedri un atb...
Rāviņš: Stāvoklis ir slikts, bet stabils (Latvijas...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter