Šodien atzīmējam LZS dibinātāja Kārļa Ulmaņa 139. jubilejuKlāt jau atkal septembris un Dobeles novada, Bērzes pagasta, 'Pikšu'  mājās tika pieminēta un atzīmēta Kārļa Ulmaņa 139.gada jubileja. Pasākumu vadīja LZS jaunatnes nodaļas vadītājs Reinis Uzulnieks.


Arī šogad LZS jaunatnes nodaļa lepojas ar saviem biedriem, jo jau trešo  gadu pēc kārtas mums ir uzticēts tas gods turēt LZS karogu. Šoreiz šis  gods tika jaunākajam LZS jaunatnes nodaļas biedram Raitim Boldišēvicam.


Pasākuma laikā vārds tika dots mācītājam Jānim Tālumam, LZS priekšsēdētājam Augustam Brigmanim, kuram bija tas gods nolasīt valsts prezidenta Raimonda Vējoņa apsveikumu . Ar sirsnīgām dziesmām mūs priecēja koris "Pa saulei", virsdiriģenta Jāņa Ozola virsvadībā. Arī ministru prezidents Māris Kučinskis sveica viesus ar apsveikumu, kuru nolasīja Ministru prezidenta parlamentārais sekretārs Armands Krauze.  Sirsnīgus sveicienus teica arī Dobeles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Guntis Safranovičs.


Kā ir teicis Kārlis Ulmanis - Jaunatne ir Latvijas nākotne un viņš vienmēr ir atbalstījis mazpulku kustību
. Latvijas mazpulku vārdā, mazpulku padomes priekšsēdētāja vietniece Ilze Kļava teica sirsnīgus vārdus "Pikšu" dalībniekiem. Latvijas mazpulki bija arī sagatavojuši īpašu priekšnesumu visiem viesiem.


Nobeigumā jau par tradīciju kļuvusi ikgadējā Kārļa Ulmaņa stipendijas pasniegšana. LLU lekotore Irina Pilvere un studiju prorektors Kaspars Vārtukapteinis pasniedza stipendijas, LZS priekšsēdētājs Augusts Brigmanis pasniedza Kārļa Ulmaņa jubilejas grāmatas, kā arī Eiroparlamenta deputāte Iveta Grigule sniedza iespēja trīs stipendiātiem doties vizītē uz Briseli, lai apskatītu, kā strādā Eiropas parlaments.


Svinīgo pasākumu noslēdzām ar kopēju dziesmu "Ne viss slinkojot un pūstot" un beigās visiem "Pikšu" mājam apmeklētājiem bija iespēja apmeklēt muzeju, izbaidīt garšīgo putru, izbaudīt Tērvetes alu un noklausīties burvīgo koncertu.


Paldies visiem par iesaisti un tiekamies jau nākamgad, kad svinēsim nozīmīgu Kārļa Ulmaņa 140. gadu jubileju.


Augulis tiksies ar Ēģiptes transporta ministru Muh...
Kārlim Ulmanim 139

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter