SIVA direktores amatā ieceļ ZZS politiķi Ilonu JurševskuValdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) parlamentārās sekretāres, bijušās labklājības ministres Ilonas Jurševskas (ZZS) iecelšanu Sociālās integrācijas valsts aģentūras (SIVA) direktores amatā.

LM, kuru vada Jurševskas partijas biedrs Uldis Augulis, skaidro, ka Jurševska konkursā uz vakanto amatu ieguvusi lielāko punktu skaitu, kā arī viņai piemīt stratēģiskais redzējums par aģentūras attīstību, amatam un jomā nepieciešamā pieredze, atbilstoša izglītība un personīgās īpašības.

Jurševska ir strādājusi Nodarbinātības valsts aģentūrā, no 2010.gada līdz 2011.gadam ir bijusi labklājības ministre, pēcāk arī 11. Saeimas deputāte. Šobrīd viņa pilda LM parlamentārās sekretāres pienākumus un ir Latvijas Zemnieku savienības valdes locekle.

Konkursam uz vakanto SIVA direktora amatu kopumā pieteicās 18 pretendenti. Kandidātiem bija jāatbilst vairākiem kritērijiem, tostarp jābūt pieredzei tādas iestādes vadībā, kurā strādā ne mazāk kā 50 darbinieki, pieredzei budžeta veidošanā un vadībā, izpratnei par valsts pārvaldes darbību, rehabilitācijas un invaliditātes jautājumiem, labām analītiskām spējām, kā arī spējai pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību.

Kā ziņots, pirmais konkurss uz vakanto SIVA direktora amatu tika izsludināts 2013.gada 28.martā. Pretendentu atlases laikā konkursa komisija pieņēma lēmumu nevienu no 14 kandidātiem neizvirzīt SIVA direktora amatam, tādēļ tas noslēdzās bez rezultātiem un 2013.gada 8.maijā tika izsludināts atkārtots konkurss.

Kandidāts, kuru konkursa komisija atzina par vispiemērotāko direktora amatam otrajā konkursā, atsauca savu kandidatūru, pamatojot to ar iespējamām grūtībām, savienojot SIVA direktora darbu ar sabiedriskajiem pienākumiem, akadēmisko un zinātnisko darbību.


Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs: nav pieļaujams,...
Augulis: Mandāta iegūšana EP vēlēšanās viennozīmīg...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter