Šīs valdības pastāvēšanu pagarina aizņēmumu pieejamība

"Kāpēc Reira demisija, šeit ir jāprasa premjera demisija! Reirs viens pats nepieņem šādus lēmumus, un mēs redzējām Saeimā... Opozīcijas deputāti mēģināja vest pie prāta, labot kļūdu, pateikt, ka pieņēmām nepareizu lēmumu. Koalīcija nodemonstrēja pilnīgu ignoranci šajā jautājumā. Vienu uztaisīt par grēkāzi – es nepiekrītu!"

Tā pēc nodokļu reformas stāšanās spēkā TV24 tiešraidē raidījumā Dienas personība ar Veltu Puriņu sacīja Grāmatvežu asociācijas locekle un ZZS biedre Lienīte Caune.

Pēc būtības šī ir viena no pirmajām skaidrajām norādēm par premjera demisijas nepieciešamību, kas balstīta finanšu apsvērumos, nevis strīdos par vakcinācijas kārtību, masku valkāšanu vai citiem valsts ne saimnieciskas darbības jautājumiem, kas nereti tiek izcelti kā primārie, lai arī nekādi neietekmē Latvijas finanšu stāvokli un stabilitāti.

Tādēļ Dienas Bizness lūdza skaidrojumus par pašreizējo situāciju un dziļāku pamatojumu, kādēļ kardināli jāmaina valdības vadības stils kopumā.

Fragments no intervijas

Pirmkārt, kāpēc šobrīd premjera demisija? Varbūt pēc pusgada vai jau vakar vajadzēja?

Es televīzijā izteicu savu personīgo viedokli, bet domāju, ka jebkuram cilvēkam, kurš nav valsts ierēdnis vai valsts algas saņēmējs, var pajautāt, un dzirdēsiet atbildi. Šī valdība ir ievēlēta no ierēdņiem un turas uz tiem. Kam tiek visas tās piemaksas? 30% un vairāk! Turklāt reakcija ir zibenīga, piemaksas, pabalsti valsts algas saņēmējiem seko nekavējoši, bet privātajā sektorā tā ir lūgšanās. Ja atceramies pašu pirmsākumu, 2020. gadā māksliniekus sāka atbalstīt tikai tad, kad sākās pirmie nemieri. Jā, pareizāk noteikti šobrīd būtu teikt, ka premjera demisiju vajadzēja vakar.

Valsts funkcijas jāuztur. Kas šeit nepareizi?

Koalīcija visu laiku nostāda vienus pret otriem. Pirmkārt, tā ir tautas dalīšana. Otrkārt, protams, viņi rūpējas par sev lojāliem vēlētājiem. Uzņēmējiem dīkstāves pabalsti ir vesela lūgšanās sērija, ko var uztvert kā pazemojumu.

Raksta avots: DB ( https://ej.uz/d7aj

"Rīta Panorāmā" intervija ar Saeimas deputātu Māri...
ZZS aicina ārlietu ministru nekavējoties risināt j...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter