Satiksmes ministrs tiekas ar Francijas un Baltkrievijas vēstniekiemCeturtdien, 5. maijā, satiksmes ministrs Uldis Augulis tikās ar Francijas vēstnieci Latvijā Šantālu Puarē un Baltkrievijas vēstnieku Latvijā Aleksandru Gerasimenko.

Tikšanās ar Francijas vēstnieci bija paredzēta, lai sagatavotos ministra vizītei Francijā, kas plānota no 15. līdz 16. maijam. Līdz ar ministru uz Franciju dosies arī VAS „Starptautiskā lidosta „Rīga”” pārstāvji, un vizītes laikā notiks Auguļa divpusējās sarunas ar Francijas transporta ministru Tjerī Mariani, kā arī plānots transporta nozares uzņēmumu apmeklējums.

Ministra un vēstnieces tikšanās laikā tika pārspriestas aktualitātes dzelzceļa un aviācijas jomā, puses atzina, ka, saskaņā ar starptautisko praksi, pieredzes gūšanas nolūkos būtu lietderīgi Rīgas lidostas attīstības ieceres pārrunāt klātienē ar Šarla de Golla lidostas vadību Parīzē.

Savukārt ar Baltkrievijas vēstnieku Augulis tikās, lai pārspriestu šā gada otrajā pusē gaidāmās Starpvaldību komisijas aktualitātes un iezīmētu katrai pusei interesējošos jautājumus. Tāpat tika pārrunāta iespēja Latvijas un Baltkrievijas transporta ministriem noorganizēt divpusēju tikšanos Starptautiskajā transporta forumā, kas no 25. līdz 27. maijam notiks Leipcigā, Vācijā. Baltkrievijas vēstnieks pauda gandarījumu, ka no šā gada 1.jūnija VAS „Latvijas dzelzceļš” sadarbībā ar Baltkrievijas dzelzceļu atklās jaunu pasažieru vilciena maršrutu Rīga-Minska.

Gan Francija, gan Baltkrievija ir nozīmīgas Latvijas ārējās tirdzniecības partneres – 2010. gadā, saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem, Latvijas eksports uz Franciju veidoja 75.34 milj. Ls, bet imports no Francijas – 141.81 milj. Ls. Vēl lielāks ir Latvijas ārējās tirdzniecības kopapjoms ar Baltkrieviju – 2010. gadā Latvijas eksports uz Baltkrieviju bija 99.84 milj. Ls, bet imports no tās – 202.44 milj. Ls.


Elīna Balgalve
Satiksmes ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 67028274, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 


 


Zemkopības ministrs ar ES ekspertiem pārrunā aktua...
Zemkopības ministrs piensaimniecei Veltai Deņisova...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter