Satiksmes ministrs: SM sadarbība ar pašvaldībām ir konstruktīva



Trešdien, 23.februārī, satiksmes ministrs Uldis Augulis piedalījās Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) domes sēdē, lai pārrunātu jautājumus, kas skar sabiedriskā transporta organizāciju 2011.gadā un valsts atbalstu pašvaldības ceļu un ielu uzturēšanā.

Satiksmes ministrs informēja pašvaldības, ka šobrīd Satiksmes ministrija virza valdībā jautājumu par finansējuma pārdali starp vietējiem un reģionālajiem starppilsētu maršrutiem, kā arī pārrunāja veicamos darbus, lai sakārtotu pasažieru pārvadājumu sistēmu. „Līdzšinējā sadarbība ar LPS ir bijusi konstruktīva, jo par jebkuru jautājumu mēs varam apsēsties pie sarunu galda un atrast iespējamo risinājumu,” uzsvēra U.Augulis.

Informējot par situāciju ceļu būvē, ministrs atzīmēja, ka pašvaldībām 2011. gada budžetā izdevās panākt finansējuma saglabāšanu 2010.gada apjomā. Plānots, ka kopumā autoceļiem pieejamais finansējums šogad būs gandrīz divreiz lielāks nekā pērn, sasniedzot 270 miljonus latu, kas būs liels izaicinājums ceļu būvētāju kapacitātei.

U.Augulis informēja, ka, apkopojot informāciju par citu ES programmu ietvaros ieekonomētajiem līdzekļiem, varētu tikt izsludināta konkursu 3. kārta tranzītielu rekonstrukcijai. Savukārt ministra atbilde uz jautājumu: „ Kur paliek akcīzes nodoklis un ikgadējais transportlīdzekļa nodoklis?” bija lakoniska: „ Ir jāatjauno Valsts autoceļu fonds”.


Ināra Pomere
Satiksmes ministra padomniece
Tālr. 67028305, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


Izglītības un zinātnes ministrs ar pedagogiem Jelg...
Zemkopības ministrs ar Nīderlandes vēstnieku pārru...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter