Satiksmes ministrs Augulis tiekas ar Nīderlandes vēstnieku KrākuSatiksmes ministrs Uldis Augulis ceturtdien, 3.februārī, tikās ar Nīderlandes vēstnieku Latvijā Juriānu Krāku. Puses atzinīgi novērtēja valstu līdzšinējo sadarbību, tai pat laikā atzīstot, ka jāmeklē arī jaunas idejas un sadarbības formas.

Vēstnieks novērtēja centienus iedzīvināt pilsētā videi draudzīgu transportu, veicinot normatīvās bāzes sakārtošanu, lai velosipēdus pilnvērtīgi varētu izmantot kā ikdienas pārvietošanās līdzekli. Kā zināms, Nīderlandei šai ziņā ir bagātas tradīcijas un tā būtu gatava dalīties pieredzē. Ministrs arī piebilda, ka jaunās valdības darba plānā ir iekļauts jautājums par veloceliņu attīstību, kā arī vienotu nosacījumu un kritēriju izstrādi to veidošanā.

Ministrs Nīderlandes vēstnieku iepazīstināja ar tā saukto 24 stundu konceptu, ko Latvija attīstīs loģistikas jomā. „Esam izvirzījuši prioritāti kļūt par loģistikas centru reģionā. Mēs piedāvājam kravu izplatīšanas 24 stundu konceptu. Šādā laika posmā no Latvijas loģistikas un

distribūcijas noliktavām preces varam piegādāt veikaliem līdz Helsinkiem, Stokholmai, Minskai, Varšavai vai Maskavai. Loģistikas centru attīstībai kā prioritārās vietas ir izvirzītas Latvijas ostas un lielākie dzelzceļa mezgli”, sarunā uzsvēra satiksmes ministrs U.Augulis.

Izteikts aicinājums Nīderlandes uzņēmējiem izmantot Latvijas tranzīta koridoru, ostu un loģistikas centru pakalpojumus, kā arī investēt Latvijas ostās, kurām ir brīvostu statuss, kas piedāvā izdevīgus nosacījumus uzņēmējdarbības attīstībai. Piedāvāts arī izmantot regulāro konteinervilcienu „Baltica Transit” kravu nogādāšanai uz Centrālāziju un konteinervilcienu „Zubr” pārvadājumiem no Baltijas jūras līdz Melnajai jūrai.

Savulaik mūsu valsts ostu speciālisti piedalījušies Nīderlandes apmācību programmas un guvuši labu profesionālo pieredzi, tādēļ, iespējams, šo sadarbības formu vajadzētu ataunot.

Satiksmes ministrs piedāvāja Nīderlandes vēstniekam apsvērt iespēju viņa pārstāvētās valsts uzņēmējiem ierasties Latvijā tirdzniecības misijā. Latvija no savas puses sagatavotu programmu Rīgas Brīvostas un Ventspils ostas apmeklējumam. 


U.Augulis neformālajā Ministru padomē diskutēs par...
Augulis: ceļiem pieejamais finansējums šogad teju ...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter