Sāksies kandidātu sarakstu iesniegšana Varakļānu un Rēzeknes novadu domju vēlēšanām

No 19. līdz 28. jūlijam notiks deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana Varakļānu novada domes un Rēzeknes novada domes vēlēšanām, kas notiks 2021. gada 11. septembrī. Kandidātu saraksti jāiesniedz attiecīgo pašvaldību komisijā, informēja Centrālā vēlēšanu komisija (CVK).

Sarakstus var iesniegt reģistrētas politiskās partijas, reģistrētas politisko partiju apvienības, kā arī divas vai vairākas reģistrētas politiskās partijas, kuras nav apvienojušās reģistrētā apvienībā.

Tiesības piedalīties Varakļānu novada domes un Rēzeknes novada domes vēlēšanās kā deputātu kandidātiem ir Latvijas un citu Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem, kuri vēlēšanu dienā būs sasnieguši vismaz 18 gadu vecumu, kuri ir reģistrēti Latvijas vēlētāju reģistrā un uz kuriem neattiecas likumā noteiktie kandidēšanas ierobežojumi, atgādināja CVK.

Saraksta iesniegšanas dienā deputāta kandidātam ir jāatbilst vismaz vienam no šiem nosacījumiem: attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā ir jābūt bez pārtraukuma reģistrētai dzīvesvietai vismaz pēdējos desmit mēnešus; jābūt pašvaldībā nostrādājušam kā darba ņēmējam vai pašnodarbinātai personai vismaz pēdējos četrus mēnešus vai pašvaldības teritorijā jāpieder likumā noteiktā kārtībā reģistrētam nekustamajam īpašumam.

Varakļānu novada domē būs jāievēl 15 deputāti, un Rēzeknes novada domes vēlēšanās būs jāievēl 19 deputāti. Sarakstā pieteikto kandidātu skaits drīkst par trim pārsniegt domē ievēlējamo deputātu skaitu.

Drošības nauda par kandidātu sarakstu ir 15 eiro par katru ievēlējamo deputātu.

Informācijas avots : LSM.LV ( https://ej.uz/xhdj ) 

Opozīcija cer nobremzēt obligātu vakcināciju pret ...
​Tāds tiesiskais nihilisms nav bijis

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter