Saeimas vēlēšanās varēs piedalīties ar pasi, kurai beidzies derīguma termiņš

Saeima otdien, 30. augustā, ārkārtas sēdē galīgajā lasījumā pieņēma Iekšlietu ministrijas (IeM) izstrādātos grozījumus Personu apliecinošu dokumentu likumā, kas paredz, ka Latvijas pilsoņi, kuriem personu apliecinošu dokumentu derīguma termiņš ir beidzies no 2020. gada 1. marta, varēs piedalīties Saeimas vēlēšanās.

Likuma izmaiņas atbalstīja 61 deputāts, bet pret balsoja divi.

Ar grozījumiem likumā noteikts, ka gadījumos, ja Latvijā izsniegtam Latvijas pilsoņa, nepilsoņa vai bezvalstnieka personu apliecinošam dokumentam – pasei vai personas apliecībai jeb ID kartei – beidzies derīguma termiņš, sākot ar 2020. gada 1. martu, to varēs izmantot personas identificēšanai līdz 2023. gada 30. aprīlim, ja tas nav kļuvis nederīgs citu iemeslu dēļ, piemēram, ticis sabojāts vai mainījusies dokumentā ierakstītā informācija.

Personām, kurām pases un ID kartes derīguma termiņš beidzies no 2020. gada 1. marta, netiks piemērots sods.

Līdz 2022. gada 1. oktobrim derīguma termiņš būs beidzies 26 661 personu apliecinošam dokumentam, kura vietā šobrīd vēl nav saņemts jauns.

Likuma izmaiņas paredz, ka pase vai ID karte, kurai termiņš beidzies no 2020. gada 1. marta, būs uzskatāms par derīgu vēlētāja personu apliecinošu dokumentu arī Saeimas vēlēšanās, kas notiks 2022. gada 1. oktobrī. Šogad vēlēšanās tiks veikta elektroniskā vēlētāju uzskaite, kas ļaus pārliecināties, vai persona jau nav piedalījusies vēlēšanās citā iecirknī. 

Visa ziņa un ziņas avots: DELFI.LV  https://www.delfi.lv/news/national/politics/saeimas-velesanas-vares-piedalities-ar-pasi-kurai-beidzies-deriguma-termins.d?id=54690888

Valainis: “Latvenergo” un EM jānodrošina taisnīgāk...
Reitinga rādītāji augšup ir pacēlušies - Zaļo un Z...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter