Saeimas komisiju vadītāji Briselē lobēs Latvijas zemnieku interesesSaeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājs Imants Lieģis un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Andris Bērziņš 10. un 11.janvārī uzturēsies vizītē Briselē, lai sarunās ar Eiropas Komisijas un Eiropas Parlamenta amatpersonām lobētu lauksaimniecības tiešmaksājumu palielināšanu Latvijas zemniekiem. Tāpat sarunās ar augsta līmeņa Eiropas Savienības amatpersonām tiks pārrunāti Latvijai būtiskie kohēzijas politikas jautājumi.

„Galvenais vizītes mērķis ir tiešās sarunās ar atbildīgajām Eiropas Savienības amatpersonām aizstāvēt mūsu zemnieku intereses, lai tie, sākot ar 2014.gadu, vairs nesaņemtu vismazākos lauksaimniecības maksājumus no visām dalībvalstīm,” norāda I.Lieģis.

„Šī būs pirmā šāda līmeņa vizīte kopš Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā, kad divu Saeimas komisiju vadītāji dosies uz Briseli ar mērķi lobēt Latvijas nacionālās intereses. Uzskatu, ka arī Saeimas deputātiem jāsniedz savs ieguldījums un jāstrādā roku rokā ar valdību, līdzīgi kā to aktīvi dara citu dalībvalstu parlamentārieši. Par mūsu vizīti interesi jau izrādījuši arī vairāki Eiropas Savienības mediji, tostarp ietekmīgais Briseles laikraksts European Voice, kuriem sniegsim intervijas,” uzsver Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājs.

Ņemot vērā Eiropas Parlamenta (EP) lielo ietekmi lēmumu pieņemšanas procesā par Eiropas Savienības (ES) Kopējās lauksaimniecības politikas nākotni pēc 2013.gada, Saeimas deputāti Briselē tiksies ar EP priekšsēdētāju Ježiju Buzeku (Jerzy Buzek) un EP Lauksaimniecības komitejas priekšsēdētāju Paolo de Kastro (Paolo de Castro).

Lauksaimniecības politikas nākotni komisiju priekšsēdētāji pārrunās arī ar ES lauksaimniecības politikas komisāra kabineta vadītāju Georgu Heusleru (Georg Haeusler) un Eiropas Komisijas lauksaimniecības ģenerāldirektorāta Ekonomiskās analīzes departamenta vadītāju Tasosu Hanioti (Tassos Haniotis). Savukārt ES kohēzijas politikas jautājumus deputāti pārrunās ar Eiropas Komisijas Reģionālās politikas ģenerāldirektorāta direktoru Dirku Āneru (Dirk Ahner).

Saeimas komisiju priekšsēdētāji tiksies arī ar ES attīstības politikas komisāru Andri Piebalgu, Eiropas Parlamenta deputāti Sandru Kalnieti, bet Latvijas pastāvīgajā pārstāvniecībā ES tiksies ar tās vadītāju Normundu Popenu. Tāpat Saeimas deputāti Briselē sniegs intervijas par ES jautājumiem rakstošajiem medijiem European Voice, EUobserver.com un Agence Europe.Apstiprina jaunu „airBaltic” padomi
Saeima apstiprina vides aizsardzības un reģionālās...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter