Saeimas deputāte Dace Reinika viesojas Latvijas mazpulku nometnē Zaļeniekos18.jūlijā Zaļenieku arodvidusskolā tika atklāta Latvijas mazpulku nometne – „Visu daru es ar prieku”. Nometnē piedalās 170 bērni kopumā no 35 Latvijas mazpulkiem, 6 viesi no Igaunijas un 1 no Šveices, kā arī jaunieši, kas brīvprātīgi ir devušies palīgā mazpulku vadītājiem.  10. Saeimas deputāte, Bērnu un jaunatnes lietu apakškomisijas priekšsēdētāja 20.jūlija vakarā viesojās nometnē, lai kopā ar mazpulcēnu vadītājiem izrunātu jautājumus, kas skar jaunatnes lietas, kā arī pārrunātu šodienas aktualitātes Latvijā.

Latvijas mazpulku padomes priekšsēdētāja Ilze Kļava pastāstīja, ka šogad nometne veltīta meža tematikai projekta „No čiekura līdz lietaskokam” ietvaros, ko realizē Latvijas mazpulki sadarbībā ar AS „Latvijas valsts meži”. Bērni attīsta radošās prasmes, mācās daudz jauna. Mazpulcēnu ideja ir mācoties darīt un darot mācīties.

Sarunas gaitā I.Kļava akcentēja arī to, cik būtisks ir valsts atbalsts jaunatnes organizāciju darbības nodrošināšanai, kā pozitīvu lietu uzsverot arī to, ka ar Saeimas Bērnu un jaunatnes lietu apakškomisijas deputātu atbalstu  tika sagatavota vēstule izglītības un zinātnes ministram R.Brokam ar lūgumu palielināt finansējumu  jaunatnes organizāciju darbības nodrošināšanai 2012.gadā.

D.Reinika augstu novērtēja pedagogu darbu, kuri strādā ar bērniem un jauniešiem, vadot mazpulku organizācijas. Šis darbs ir balstīts uz lielu entuziasmu un patriotismu, jo , sadarbojoties ar izglītības iestādēm, vietējām pašvaldībām un uzņēmējiem, mazpulcēni sakopj apkārtējo vidi, veicina pilsoniskas sabiedrības veidošanos, rūpējas par Latvijas kultūras vērtību saglabāšanu.
Vairāk kā stundu D.Reinika diskutēja ar mazpulcēnu vadītājiem arī par aktuāliem jautājumiem izglītībā, sociālajā sfērā.  


Satiksmes ministrs iepazīsies ar ceļu rekonstrukci...
ZM: lauksaimnieku iesaistīšanai klimata pārmaiņu p...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter