Saeima noraida ZZS priekšlikumu patērētājiem kompensēt elektrības cenas pieaugumu ( DELFI.LV)

Saeima ceturtdien, 13. janvārī, noraidīja "Zaļo un zemnieku savienības" (ZZS) frakcijas priekšlikumu uzdot Ministru kabinetam veikt grozījumus Elektroenerģijas tirdzniecības un lietošanas noteikumos, ar kuriem paredzētu patērētājiem kompensēt elektrības cenas pieaugumu.

ZZS priekšlikums paredzēja uzdot Ministru kabinetam steidzami izstrādāt un pieņemt grozījumus Elektroenerģijas tirdzniecības un lietošanas noteikumos, paredzot, ka, elektroenerģijas vairumtirdzniecības vidējai mēneša cenai pārsniedzot 80 eiro par megavatstundu (MWh), ikviens elektroenerģijas patērētājs saņems kompensāciju par visu patērēto elektroenerģijas apjomu attiecīgajā mēnesī no valsts budžeta 80% apmērā par cenas daļu, kas pārsniedz noteikto robežu - 80 eiro par MWh. Atbalsts būtu spēkā no 2021. gada 1. decembra līdz 2022. gada 30. aprīlim.

Priekšlikuma autori skaidroja, ka 2021. gada laikā vidējās mēneša elektroenerģijas vairumtirdzniecības cenas biržā "Nord Pool" Latvijas apgabalā gada sākumā atbilda tradicionālajām pirms-Covid perioda vidējām ziemas cenām 50-60 eiro par MWh robežās, piedzīvoja vairākus netipiski straujus kāpumus jūnijā, septembrī un decembrī. Rezultātā decembra vidējā cena bija 207,4 eiro par MWh, pārsniedzot tradicionālo cenu līmeni 3,5-4 reizes.

Raksta avots un viss raksts: DELFI.LV ( https://ej.uz/mnkv

Foto: LETA  

Saeima noraida priekšlikumu "iesaldēt" elektroener...
Priekšlikums par elektroenerģijas cenu "iesaldēšan...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter