Saeima noraida priekšlikumu "iesaldēt" elektroenerģijas cenas ( NRA.LV)

Saeima šodien noraidīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputātu sagatavoto parlamenta lēmumprojektu, kas paredzēja uzdot valdībai izstrādāt atbalsta mehānismu elektroenerģijas lietotājiem - mājsaimniecībām un uzņēmumiem, lai kompensētu straujo elektrības cenu pieaugumu.

ZZS jau iepriekš atzina, ka piedāvātais kompensācijas mehānisms pilnībā nenovērsīs elektroenerģijas cenu pieaugumu, tomēr kopā ar jau esošajiem atbalsta pasākumiem tas, viņuprāt, būtu ieguldījums nacionālās drošībās stabilizēšanā.

ZZS politiķi aicināja Saeimu uzdot Ministru kabinetam izstrādāt un pieņemt grozījumus Elektroenerģijas tirdzniecības un lietošanas noteikumos, paredzot, ka, elektroenerģijas vairumtirdzniecības vidējai mēneša cenai pārsniedzot 80 eiro par megavatstundu, ikviens elektroenerģijas patērētājs saņemtu kompensāciju.

Partiju apvienības skatījumā kompensācija bija jāparedz no valsts budžeta 80% apmērā par cenas daļu, kas pārsniedz noteikto robežu 80 eiro par megavatstundu. Turklāt ZZS piedāvāja kompensācijas mehānismu piemērot ar atpakaļejošu datumu - no 2021.gada 1.decembra līdz 2022.gada 30.aprīlim.

Vēl pirms Saeimas balsojuma ZZS līdzpriekšsēdētājs, Saeimas deputāts Armands Krauze norādīja, ka balsojums par ZZS iesniegto lēmumprojektu ir kā "lakmusa papīrs" tam, vai valdošā koalīcija ir spējīga strādāt tautas interesēs, otrajā plānā noliekot savas politiskās ambīcijas.

Kā informēja ZZS pārstāve Dace Kārkliņa, Krauze uzsver, ka daudzās ES valstīs pašlaik tiek strādāts pie reāliem risinājumiem, kas sniegtu tūlītēju atbalstu iedzīvotājiem saistībā ar dramatiski augsto energoresursu cenu kāpumu.

Raksta avots un viss raksts: NRA.LV ( https://ej.uz/r1eu

©f64.lv, Dmitrijs Suļžics 

Kučinskis: ZZS priekšlikumu kompensēt elektrības c...
Saeima noraida ZZS priekšlikumu patērētājiem kompe...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter