Rudenīgi un sirsnīgi sveicieni Skolotāju dienā!

 Rudenīgi sveicieni Skolotāju dienā - pedagogiem un visiem, kuri iesaistīti pedagoģijas darbā!

Paldies Jums par darbu un sava skolotāja uzdevuma un misijas pildīšanu mūsu valsts nākotnes - bērnu un jauniešu labā!

Ar skolu man saistās tikai labas, mīļas atmiņas. Atmiņas no šīm siltuma un aizrautības pilnajām pirmajām skolas dienām, kuras toreiz dažkārt likās arī savu nastu un smagumu pilnas. Mums toreiz likās, ka par daudz liek mācīties, lai gan tagad vēl vairāk liek mācīties. Jūs atceraties, ka 1887.gadā notika mācības valodas maiņa mūsu skolās visā Latvijā, un tas stāvokli padarīja vēl grūtāku. Bet skola deva lielu prieku, jo mums bija skolotāji, vīri, kas bija pieķērušies savam skolotāja uzdevumam.

 Ievērojat, es neteicu — amatam, es teicu — uzdevumam, un tāpēc tiem nekad nepietrūka mīlestības un sirsnības, kad viņi ieradās klasē, vai arī, kad viņiem gadījās runāt ārpus mācības stundām. Mēs pieķērāmies mūsu skolotājiem ar cienību, un viņi patiesi to bija pelnījuši. Un es droši apņemos apgalvot, ka daudzi, daudzi no tā laika skolniekiem arvien vēl labprāt atgriežas atmiņās pie pirmās skolas un skolotājiem".

No Kārļa Ulmaņa runas Bērzmuižā 1937.gada septembrī


TV3 900 sekundēs Filips Rajevskis par to, kādā sit...
Skatīs ZZS pieprasījumu Kariņam uzņemties personīg...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter