Politiskā griba uzlabot Latvijas demogrāfisko situāciju irPolitiskā griba uzlabot Latvijas demogrāfisko situāciju ir, - šodien, atklājot konferenci "Iedzīvotāju attīstība un demogrāfiskās politikas izaicinājumi", pauda labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS).

Valdība savā deklarācijā ir parakstījusies par vairākiem veicamiem uzdevumiem demogrāfijas uzlabošanai, uzsvēra Augulis. Gada pirmajā pusgadā plānots risināt jautājumus saistībā ar pirmā mājokļa nodrošināšanu ģimenēm. Tāpat paredzēts skatīt jautājumu par ģimenes valsts pabalsta diferencēšanu atkarībā no bērnu skaita, teica ministrs.

Augulis izteicās, ka būs sarežģīti deviņus mēnešus strādāt pieņemtā budžeta apstākļos, tomēr tas neliegšot risināt dažādas problēmas.

Kā ziņots, Laimdotas Straujumas (V) valdība savā deklarācijā apņēmusies izveidot plaši pieejamu valsts atbalsta programmu ģimenēm pirmā mājokļa iegādei, lai nodrošinātu adekvātu pirmo iemaksu un izdevīgus un paredzamus kredīta nosacījumus.

Tāpat valdība plāno attīstīt un stiprināt bērnu adopcijas un ārpusģimenes aprūpes sistēmu Latvijā, izvērtējot iespēju ieviest specializēto audžuģimeņu institūtu jeb profesionālās audžuģimenes un pārskatot atbalsta mehānismu audžuģimenēm.

Līdz šā gada 1. martam valdība iecerējusi sagatavot un iesniegt Saeimā pensiju indeksācijai nepieciešamos likuma grozījumus.

Paredzēts arī izstrādāt plānu sociālās uzņēmējdarbības ieviešanas iespējām Latvijā, tostarp piedāvāt atbalsta virzienus sociālajiem uzņēmumiem.

Savukārt, lai turpinātu nevienlīdzības mazināšanu, plānots izstrādāt koncepciju par minimālā ienākuma līmeņa noteikšanu, izvērtēt iespējamos finansējuma modeļus, kā arī noslēgt vienošanās memorandu ar pašvaldībām par minimālā ienākuma līmeņa noteikšanu.

Tāpat iecerēts turpināt sagatavošanās darbus deinstitucionalizācijas pasākumu īstenošanai, lai klientiem, kas saņem ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus, nodrošinātu individuālus, viņu funkcionālajām spējām atbilstošus pakalpojumus.

Savukārt, gatavojot valsts budžetu 2015.gadam, Nacionālajā trīspusējās sadarbības padomē plānots sākt diskusijas par iespējām celt minimālo algu.


Augulis: pensiju indeksācijā ņems vērā arī algu pi...
Dūklavs viesosies Maskavā (Diena)

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter