Pilsoniskais forums "Identitāte un demokrātija" diskusiju par identitāt Varakļānā

Biedrība "Varakļōnīts" un Varakļānu Kultūras veicināšanas biedrība 26.novembrī organizēja pilsonisko forumu "Identitāte un demokrātija" diskusiju par identitāti.

"Mums kā deputātiem ir jāuzklausa iedzīvotāju domas, iedzīvotāju vairākums. Veidojas šī grupas, sociālā un atsevišķi indivīda identitāte. Jebkurā gadījumā indivīdi veido šo kopīgo grupu identitāti. Varakļānu gadījumā bija ļoti daudz aptaujas, un ir skaidrs vairākuma viedoklis. Mums kā deputātiem šādos gadījumos būtu jāieklausās iedzīvotāju viedoklī. Vietējie iedzīvotāji labāk zina, kas viņiem nepieciešams, šajā gadījumā Varakļānas iedzīvotāji, kas tagad vēlas palikt pie Madonas novada. Tas arī būtu galvenais kritērijs, kas būtu jāņem vērā deputātiem, bet ne vienmēr deputāti, kad sēž Saeimā, acīmredzot, atceras kas par viņiem ir balsojis un kāpēc viņi tur ir ievēlēti. Novēlu, lai Varakļāna saglabā savu identitāti, lai politiķi ieklausītos jūsu vēlmēs un jūs būtu tur, kur iedzīvotāju vairākums vēlas," uzsver Latvijas Zemnieku savienības ( LZS) priekšsēdētājs Armands Krauze

No LZS diskusijā piedalījās:

Latvijas Zemnieku savienības ( LZS) priekšsēdētājs Armands Krauze

Latvijas Zemnieku savienības ( LZS) priekšsēdētāja vietnieks Viktors Valainis

Kultūrvēsturiskā identitāte bija galvenais arguments, kāpēc Saeimas vairākums nobalsoja pretēji Varakļānu iedzīvotāju aptaujā pārliecinoši izteiktajai vēlmei Administratīvi teritoriālās reformas jautājumā. Lai veicinātu savstarpēju ieklausīšanos un izpratni, tiek organizēti dialogu ar politiķiem, pētniekiem un pilsonisko sabiedrību.

Šī ir biedrības organizētā otrā diskusija ciklā "Identitāte un demokrātija", kurā sabiedrības pārstāvji, pētnieki un politiķi sarunājas par "Varakļānu gadījumu" Administratīvi teritoriālās reformas kontekstā.

VIDEO: LZS Youtube kontā:  https://www.youtube.com/watch?v=DEDwyQbZNbM

LZS prasa veikt "Latvenergo" koncerna auditu
ZZS: Nekavējoties jālemj par Saeimas darba atsākša...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter