Pašvaldībām ir jāmaina dabasgāzes pirkšanas paradumi, mudina ekonomikas ministre

Ņemot vērā dažādas iespējas iegādāties gāzi, pašvaldībām ir jāmaina dabasgāzes pirkšanas paradumi, ceturtdien, 30. jūnijā, Saeimas Pieprasījumu komisijas sēdē pauda ekonomikas ministre Ilze Indriksone (NA).

Ceturtdien Saeimas komisijā opozīcijas deputāts Viktors Valainis (ZZS) stāstīja, ka virkne pašvaldību siltumapgādes uzņēmumu nesteidz iegādāties dabagsāzi. "To var saprast. Ja iepriekš viņi gāzi pirka par 9 eiro par megavatstundu (MWh), tad tagad cena ir pat 140 eiro par MWh. Iztrūkst valsts redzējums, vadlīnijas, cik ilgi viņiem nogaidīt," sacīja Valainis. 

Indriksone informēja deputātus, ka pagājušajā nedēļā Ekonomikas ministrija organizēja tikšanos ar pašvaldību, siltumapgādes uzņēmumu un regulatora pārstāvjiem.

Pēc ministres teiktā, sanāksmē tika secināts, ka, lai tagad nopirktu gāzi, visiem ir jāmaina pirkšanas paradumi, jo gāzi patlaban var nopirkt nevis dienām un mēnešiem sludinot iepirkumus, bet gan dažu stundu laikā.

Raksta avots un viss raksts: Delfi.lv  https://www.delfi.lv/news/national/politics/pasvaldibam-ir-jamaina-dabasgazes-pirksanas-paradumi-mudina-ekonomikas-ministre.d?id=54501476

Foto: F64 

Reģistrēta jauna ZZS valde; tajā arī LSDSP pārstāv...
Ar 'Latvenergo' rezervētajām jaudām gāzes pietiks,...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter