Partiju reitingi: ZZS min uz papēžiem Saskaņai un labo partijas rekorduSaeimā pārstāvēto politisko partiju popularitātes tops martā bez izmaiņām - aizvien populārākā ir opozīcijā esošā Saskaņa, kurai seko premjera Māra Kučinska pārstāvētā ZZS. Abu partiju reitingi martā nedaudz pieauguši, turklāt ZZS jau trešo mēnesi pēc kārtas labo partijas populariātes rekordu, piektdien, atsaucoties uz sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas datiem, ziņo Latvijas Televīzijas Panorāma.

Martā par Saskaņu būtu gatavi balsot 19,5% aptaujāto vēlētāju, proti, par procentu vairāk nekā februārī, savukārt ZZS popularitāte pieaugusi par 0,9% - no 18,1% līdz 19%.

SKDS centra vadītājs sociologs Arnis Kaktiņš norāda, ka ZZS rādītāji ir šobrīd viņam šķiet visinteresantākie. "Šis jau ir trešais secīgais mēnesis, kad mēs aptaujās esam ieguvuši ZZS vēsturiski visaugstāko popularitāti. Jau aizpagājušajā mēnesī bija rekords, pagājušajā mēnesī bija jauns rekords, un 19% ir kārtējais rekords," komentēja Kaktiņš.

Viņš gan norāda, ka ZZS popularitātes kāpums uz Vienotības nedienu rēķina nav pašsaprotams un diez vai tikpat pārliecinoši turpināsies arī nākamajos mēnešos. "Domāju, tas brīdis, kad vēlētāji sāks no premjera partijas, no vadošās partijas prasīt jau kaut kādus taustāmus rezultātus, nav pārāk tālu," pamatoja Kaktiņš.

Trešajā vietā popularitātes topā ir Nacionālā apvienība Visu Latvijai!-TB/LNNK ar 8,1% atbalstu, kas ir nedaudz mazāk nekā februārī, kad par nacionāļiem bija gatavi balsot 8,3% aptaujāto.

Vienotības popularitāte pieaugusi par 0,2%, sasniedzot 5,6%.

Abām pārējām Saeimā pārstāvētajām partijām neizdotos saņemt iekļūšanai Saeimā nepieciešamo atbalstu - par Latvijas Reģionu apvienību būtu gatavi balsot 3,6%, bet par partiju No sirds Latvijai - vien 2,8%.


"Latvijas faktu" aptauja: Politisko partiju reitin...
Augulis: situācija uz ceļiem Latvijā kopš 2011.gad...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter