Parakstīts Latvijas Universitātes un Rīgas Tehniskās universitātes sadarbības līgums"Starptautisko augstākās izglītības konkurētspēju varam panākt, tikai savstarpēji sadarbojoties," Latvijas Universitātes (LU) un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) sadarbības līguma parakstīšanas pasākumā 28. jūnijā atzina izglītības un zinātnes ministrs Rolands Broks.

"Tas ir augsts rādītājs, ja tirgū vienā nozarē strādājoši lielākie uzņēmumi spēj vienoties par kopīgu rīcību sabiedrības interesēs. Šoreiz tās ir universitātes, kas, nolūkā sekmēt studiju kvalitāti, ir gatavas sadarboties zinātnes, pētniecības un inovāciju jomā. Katra augstākās izglītības iestāde ir ieinteresēta paaugstināt sava piedāvājuma eksportspēju, tāpēc man ir prieks, ka universitātes apņemas sadarboties arī kultūras un sporta jomā, jo arī ārpusmācību laika piedāvājumu klāstam ir ļoti liela nozīme studentu ikdienā," uzsver izglītības un zinātnes ministrs Rolands Broks, vēlot veiksmīgu iecerēto plānu īstenošanu konkurētspējas paaugstināšanai gan Latvijā, gan ārpus tās robežām.

"Apvienojot spēkus, varam paaugstināt kopējo Latvijas zinātnes un augstākās izglītības kapacitāti. Tikai šādi mēs varam kļūt populārāki pasaulē un izcīnīt vietu pasaules zinātnes pakalpojumu tirgū, kā arī pārņemt viens otra labo praksi," atzina RTU rektors profesors Leonīds Ribickis, akcentējot, ka līdz ar LU – RTU sadarbības līguma parakstīšanu abas augstākās izglītības iestādes varēs aktīvāk īstenot starpdisciplinārus pētījumus.

 

No kreisās: izglītības un zinātnes ministrs R.Broks, LU rektors profesors Mārcis Auziņš, RTU rektors profesors Leonīds Ribickis

Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Preses centrs

Arī LU rektors profesors Mārcis Auziņš atzina, ka šis sadarbības līgums abu universitāšu sadarbībai piešķir jaunu kvalitāti – gan LU, gan RTU studentiem būs daudz plašākas iespējas apmeklēt sadarbības universitātes brīvās izvēles kursus, savukārt uzņēmējiem būs lielākas iespējas saņemt atbalstu abu universitāšu kopīgi veidotajā zinātnes un tehnoloģiju parkā Pārdaugavā.

M. Auziņš atzina, ka līdz ar šā līguma parakstīšanu abas universitātes apņēmušās stiprināt Latvijas augstākās izglītības pozīcijas ne tikai Latvijas, bet arī visas Eiropas mērogā, aktīvi darbojoties pirms pāris dienām nodibinātajā Eiropas Savienības Mazo valstu universitāšu asociācijā (Association of the State Universities of Small EU Countries), kurā kopumā apvienojušās 24 augstākās izglītības iestādes no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Luksemburgas, Maltas, Slovēnijas, Kipras.

"Mazajām Eiropas valstīm bieži vien netiek pievērsta pietiekama uzmanība, tostarp arī saistībā ar Eiropas Savienības struktūrfondu projektiem. Konkurējot ar "Vecās Eiropas" valstīm, kuras ir attīstījušas izglītības un zinātnes infrastruktūru, dažādos projektos mazās valstis paliek otrajā plānā. Mūsu infrastruktūra ir mazāk attīstītā, un starta pozīcijas – atšķirīgas, tādēļ mums šķiet, ka Eiropas Savienība varētu vairāk investēt mazo valstu augstākās izglītības un zinātnes attīstībā, šādā veidā palielinot mazo valstu konkurētspēju un izvairoties no problēmām nākamajos gados, kad būs nepieciešamas investīcijas mazāk attīstītos Eiropas reģionos," teica M. Auziņš, kurš ievēlēts par jaunās asociācijas viceprezidentu.

Sadarbības līgums starp LU un RTU tika parakstīts 28.jūnijā Izglītības un zinātnes ministrijā.

Abas universitātes apņēmušās attīstīt un veicināt divpusējo sadarbību izglītībā, tostarp sadarboties augstākās izglītības sistēmas attīstībā, tās efektivitātes paaugstināšanā, un sekmēt studiju kvalitātes celšanu; stiprināt sadarbību zinātnes, pētniecības un inovāciju jomā, sadarbojoties biznesa atbalsta infrastruktūras, tai skaitā, zinātnes un tehnoloģiju parka, veidošanā un attīstībā; kā arī veicināt starptautiskās sadarbības attīstību un augstākās izglītības eksportspēju. LU un RTU apņemas sadarboties arī kultūras un sporta jomā, organizējot kopīgus kultūras un atpūtas pasākumus.


Informāciju sagatavoja:
RTU Informācijas centrs


Jānis Dūklavs: Eiropas Komisijas piedāvājums tiešo...
Apbalvos konkursā „Droša skola 2011” aktīvākās pro...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter