Parakstīs līgumu par BEREC biroja izveidošanu RīgāCeturtdien, 24. februārī, Satiksmes ministrs Uldis Augulis parakstīs mītnes līgumu par Eiropas Elektronisko sakaru regulatoru iestādes (BEREC) biroja izveidi Rīgā.

No BEREC puses līgumu parakstīs biroja Pārvaldības komitejas priekšsēdētājs Kriss Fonteins (Chris Fonteijn) un biroja administratīvais vadītājs Ando Rehemā (Ando Rehemaa). Līguma parakstīšanu otrdien, 22. februārī, atbalstīja arī Ministru kabinets. Līdz ar to tiks radīts juridiskais pamats BEREC biroja darbībai Latvijā, lai arī praktiski birojs darbojas jau kopš 2010. gada oktobra.

„Esmu gandarīts, ka Satiksmes ministrijas ieguldītais darbs BEREC biroja mītnes izveidei Latvijā ir vainagojies panākumiem un nu Rīga ir bagātāka ar vienu nozīmīgu, starptautisku organizāciju,” gandarījumu pauda satiksmes ministrs Uldis Augulis.

Ar minēto līgumu BEREC birojam tiek piešķirta visplašākā iespējamā tiesībspēja, kādu, saskaņā ar Latvijas tiesību aktiem, bauda starptautiskās juridiskās personas Latvijā. Turklāt Latvijas valdība apņemas BEREC birojam nodrošināt pilnīgu institucionālo atbalstu. Līdz ar līguma parakstīšanu BEREC biroja mītne būs neaizskarama un attiecībā uz oficiālo saziņu birojam tiks nodrošināts vislielākās labvēlības režīms.

BEREC ir Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu regulatoru konsultatīvā grupa, kuras mērķis ir veicināt konsekventu elektronisko sakaru nozares tiesiskā regulējuma piemērošanu ES. Par šādas institūcijas izveidošanu lemts 2009. gada 26. oktobrī, un tās lēmumi būs saistoši visās ES dalībvalstīs. Savukārt lēmums par BEREC biroja izvietošanu Rīgā pieņemts pērn 31.maijā ES Transporta, telekomunikāciju un enerģētikas Ministru padomes balsojumā.

BEREC biroja izveide Latvijā nodrošinās jaunas darba vietas un veicinās konferenču un dažādu sanāksmju norises pieaugumu. Rīgu biežāk apmeklēs pārējo ES dalībvalstu elektronisko sakaru nozares eksperti, no kā ieguvēji būs arī starptautiskā lidosta „Rīga” un nacionālā aviokompānija „airBaltic”. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai būs iespēja saņemt BEREC konsultācijas ikdienas darbā un plašāka iespēja piedalīties apspriedēs.


Elīna Balgalve
Satiksmes ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 67028274, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


Izglītības un zinātnes ministrs ar pedagogiem Jelg...
Zemkopības ministrs ar Nīderlandes vēstnieku pārru...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter