Par izglītības iestāžu apmeklēšanu elektroenerģijas piegādes traucējumu un dabas apstākļu dēļAtsaucoties uz šodienas, 3.janvāra Ministru kabineta komitejas sēdē lemto, izglītības un zinātnes ministrs Rolands Broks parakstījis informatīvu vēstuli pašvaldību izglītības pārvaldēm un izglītības speciālistiem, profesionālās izglītības iestāžu direktoriem, vispārējās izglītības un profesionālās ievirzes izglītības iestāžu vadītājiem (kopija – Kultūras ministrijai) par izglītības iestāžu apmeklēšanu elektroenerģijas piegādes traucējumu dēļ un neparedzētu dabas apstākļu gadījumos.

Vēstulē teikts, ka 2011.gada 3.janvāra Ministru kabineta komitejas sēdē tika skatīts jautājums par elektroenerģijas piegādes traucējumiem Latvijā un AS „Sadales tīkls” informēja valdību, ka 2011.gada 1.janvārī ir izsludināta ārkārtas situācija sadales elektriskajos tīklos. AS „Sadales tīkls” vadība un speciālisti turpina darbu, lai pēc iespējas ātrāk atjaunotu elektroapgādi saviem klientiem, un dara visu iespējamo situācijas uzlabošanai.

Tādēļ Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) saskaņā ar Ministru kabineta 2010.gada 2.februāra noteikumiem Nr.96 „Noteikumi par 2010./2011.mācību gada un mācību semestru sākuma un beigu laiku”, vērš uzmanību uz to – ja mācību gada laikā iestājas ārkārtējas situācijas, kuras iepriekš nevar paredzēt un kuru dēļ nav iespējams nodrošināt mācību procesu atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajām prasībām, izglītības iestādes dibinātājs pēc konkrēto ārkārtējās situācijas apstākļu izvērtēšanas ir tiesīgs patstāvīgi pieņemt lēmumu par ziemas brīvdienu pagarināšanu, norādot datumus šo dienu atstrādāšanai.

Šo situāciju lūgts ievērot arī pašvaldību profesionālās ievirzes izglītības iestāžu vadītājiem un profesionālās izglītības iestāžu direktoriem.

Vienlaikus IZM rosina izvērtēt un, ja elektroenerģijas piegādes traucējumu dēļ izglītības iestādes normāls darbs nav iespējams, pieņemt lēmumu pagarināt ziemas brīvdienas.

Savukārt sakarā ar lielo sniega daudzumu pašvaldības tiek aicinātas pievērst īpašu uzmanību transporta nodrošināšanai skolēnu nokļūšanai izglītības iestādē un atpakaļ dzīvesvietā. Tāpat izglītības iestāžu vadītāji un pedagogi ir aicināti pievērst uzmanību audzēkņu drošībai un atkārtoti pārrunāt ar bērniem un jauniešiem drošības jautājumus uz ceļa, kā arī vēlreiz par drošības jautājumiem informēt arī vecākus.


Izglītības un zinātnes ministrs parakstīs vienošan...
Godātie zemsavieši!

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter