Pandēmijas ietekmē sarukusi demokrātija un tiesiskums

  • Brīvu, demokrātisku Latviju mēs uztveram kā pašsaprotamu – esam pieraduši pie tiesībām brīvi pārvietoties, satikties un runāt, ko domājam, taču pandēmijas ietekmē sarukusi demokrātija un tiesiskums, vēsta "Nekā personīga".

    Jau pirms pandēmijas bija vairākas pazīmes, ka ar tiesiskumu mums ir problēmas. Arī augstākās varas līmenī. Saeima nerespektē Satversmes tiesu, valdībā izlemto pozīcijas deputāti automātiski apstiprina Saeimā, populisms dominē pār saprātīgiem lēmumiem. Tagad Covid-19 apturēšanai būtiski ierobežotas cilvēktiesības un brīvības. Tas ir sašķēlis sabiedrību un parādījis, ka lēmumu pieņemšanā visas sabiedrības intereses piekāpjas partiju interesēm. Demokrātija ir būtiski sašaurināta. Viktors Valainis, Saeimas deputāts ("Zaļo un Zemnieku savienība")"Tas ir parlamenta pašā pamatā, debates! Šobrīd šajā ziņā mēs diemžēl esam stipri ierobežoti, un diemžēl mēs esam vieni no retajiem, kas izvēlējušies iet šādu ceļu, bet nav atraduši citu alternatīvu."

    "Nekā personīga": Vai nav bažas, ka tas ieiesies kā tāda norma, ka opozīcijas loma ir tāda piezemēta? Viktors Valainis, Saeimas deputāts ("Zaļo un Zemnieku savienība")": Nē, es ļoti ļoti ceru, kas tas tiešām ir tikai šajos pandēmijas apstākļos ir šāds ārkārtējs risinājums piemērots. Tas tā nedrīkstētu būt. Jo demokrātijā ir ļoti svarīgi opozīcijai būt skaļai, un parādīt uz to, kur koalīcija kļūdījusies. Ja koalīcija piegriež skābekli opozīcijai, tad arī pati koalīcija kļūst vājāka un lēmumi kļūst sliktāki.     

Sižeta avots un viss sižets: Nekā personīga:  https://ej.uz/dvhm
Saeima pieņem 2022. gada valsts budžetu ( LTV1 "Pa...
Saeima turpina apspriest valsts budžetu ( LTV1 "Pa...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter