Opozīcijas deputāts: Valdībai jāsamazina nodokļi pārtikai un degvielai

Lai atbalstītu iedzīvotājus cenu pieauguma apstākļos, valdībai būtu jāsamazina pievienotās vērtības nodoklis (PVN) svarīgākajiem pārtikas produktiem, kā arī vismaz viens no nodokļiem degvielai, aģentūrai LETA sacīja Saeimas deputāts Viktors Valainis (ZZS).

Atšķirībā no vairākām citām valstīm Latvijas valdība pašlaik atsakās no kādu nodokļu mazināšanas, kas ir stratēģiska kļūda cenu pieauguma apstākļos, uzskata opozīcijas politiķis. Viņš norāda, ka nepieciešams samazināt vismaz PVN vai arī akcīzes nodokli degvielai, lai tādējādi pastarpināti palīdzētu arī citu lietu, piemēram, pārtikas un medikamentu cenu samazinājumam.

Valainis vērš uzmanību, ka Latvija ir visai negatīvā situācijā salīdzinājumā ar citām Eiropas Savienības dalībvalstīm, atrodoties pirmajā trijniekā ar inflācijas pieauguma tempu. Politiķis atzīmē, ka nodokļus esot samazinājušas gan Igaunija, gan Lietuva, tāpat izteiktu nodokļu samazinājumu veikusi Polija.

Savukārt attiecībā uz citu energoresursu - šķeldu - valdība rīkojas nepareizi, nenosakot eksporta ierobežojumus, pauž politiķis. Valainis norāda, ka citas valstis līdz ar to izpērk Latvijas šķeldu, lai gan tā par atbilstošāku maksu būtu jāpārdod vietējiem uzņēmumiem.

Kā ziņots, Valaiņa ieskatā AS "Latvenergo" un Ekonomikas ministrijai ir jānodrošina taisnīgāka elektrības cenas noteikšana iedzīvotājiem biržā. Valainis pauda, ka Latvija savu saražoto elektrību biržā "Nord Pool" nododot pa mazāku naudu, savukārt, tad, kad Latvijia ir nepieciešama papildu elektrība, tad tā tiek iepirkta dārgi.

Deputāts vērsa uzmanību, ka Lietuvas enerģētikas ministrs cita starpā esot apskatījis iespējas Latvijas kaimiņvalstij pamest "Nord Pool" biržu un pievienoties Polijas biržai, lai nodrošinātu taisnīgāku elektrības cenas veidošanas mehānismu.

Visa ziņa un ziņas avots: Diena.lv https://www.diena.lv/raksts/viedokli/latvija/opozicijas-deputats-valdibai-jasamazina-nodokli-partikai-un-degvielai-14285354

VIDEO. Diskusija: «Kas notiek ar Latvijas energoap...
Valainis: “Latvenergo” un EM jānodrošina taisnīgāk...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter