Opozīcija prasa energoresursiem 5% PVN; ZZS mudina nepiemērot nodokli ( Delfi.lv)

Opozīcijas deputāti iesnieguši izvērtēšanai Saeimā dažādus priekšlikumus energoresursu cenu pieauguma ietekmes mazināšanai, prasot energoresursu piegādēm piemērot samazinātu pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi 5% apmērā, savukārt "Zaļo un zemnieku savienības" (ZZS) deputāti rosina minēto resursu piegādēm nepiemērot PVN vispār.

Virkne opozīcijas deputātu izstrādājušas priekšlikumus grozījumiem PVN likumā.

Savukārt ZZS frakcijas deputāti Viktors Valainis, Uldis Augulis, Edgars Tavars, Janīna Jalinska, Jānis Dūklavs un Armands Krauze rosina līdz 31. maijam PVN likumā atteikties no minētā nodokļa piemērošanas dabasgāzei, tās pārvades un sadales pakalpojumiem; elektroenerģijai, tās pārvades pakalpojumiem, sadales pakalpojumiem, kā arī obligātā iepirkuma komponentēm; koksnes kurināmā piegādēm, ja tā faktiskais patērētājs ir iedzīvotājs, kas pērk un patērē koksnes kurināmo mājsaimniecības vajadzībām.

Saeima pagājušajā nedēļā, 13. janvārī, noraidīja ZZS frakcijas priekšlikumu uzdot Ministru kabinetam veikt grozījumus Elektroenerģijas tirdzniecības un lietošanas noteikumos, ar kuriem paredzētu patērētājiem kompensēt elektrības cenas pieaugumu.

Foto: Lodewijk Hertog / cc 

Diskusija par vakcināciju pret Covid-19 kā pienāku...
ZZS: energoresursu PVN likme jāsamazina līdz 0%

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter