Opozīcija cer nobremzēt obligātu vakcināciju pret Covid-19

Saeimā ir nonācis likumprojekts, kas paredz obligāto vakcināciju pret Covid-19 atsevišķām profesijām. Pašlaik deputātiem ir krasi atšķirīgi viedokļi par šādu risinājumu, bet diskusijas parlamentā par šo likumu varētu sākties 4. augustā.

Jau augusta sākumā Saeima varētu sākt skatīt jautājumu par obligātu vakcināciju pret Covid-19. Taču vienprātības politiķu vidū par šo jautājumu nav. Opozīcija pret obligāto vakcināciju stingri iebilst, pieļaujot iespēju panākt šī jautājuma nodošanu tautas nobalsošanai.

Likumprojekts paredz vairākas būtiskas izmaiņas. Tajā noteikts, ka veselības aprūpes, ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās un izglītības jomā strādājošajiem obligāti jābūt Covid-19 sertifikātam. Tāpat plānots noteikt, ka darba devējam no oktobra būs tiesības atlaist darbiniekus, kas nebūs ieguvuši Covid-19 drošības sertifikātu.

Opozīcija cer bremzēt izmaiņas

Opozīcijas deputāti šādām izmaiņām nepiekrīt. Un, ja tie tiks pieņemti Saeimā, sola vērsties pie Valsts prezidenta.

"Mēs organizēsim parakstu vākšanu, lai būtu konstitucionālais vairākums – vismaz viena trešdaļa deputātu parakstījušies zem vēstules prezidentam apturēt uz diviem mēnešiem šī likuma izsludināšanu, un lai Centrālā vēlēšanu komisija organizē parakstu vākšanu par referenduma norisi," pastāstīja Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Arī "Saskaņa" neatbalsta šādas izmaiņas un sola rīkoties, ja Saeimas vairākums atbalstīs prasību par obligātu vakcināciju.

"Ja balsošanas mašīna ies pāri visam, mūsu saprātīgiem priekšlikumiem, pēdējais solis būs tas, ka lūgsim sabiedrību izteikties par šo likumprojektu, un, jā, varbūt būs referendums," sacīja "Saskaņu" pārstāvošais deputāts Andrejs Klementjevs.

Līdzīgu viedokli pauda arī opozīcijā esošās "KPV LV" Saeimas frakcijas vadītājs Māris Možvillo: "Mēs esam kategoriski pret jebkādu piespiedu vakcināciju, jebkādu. Tam ir jābūt brīvprātības principam. Mēs mēģināsim ar visam parlamentārajām metodēm obligāto vakcināciju apturēt."

Raksta avots: LSM  ( https://ej.uz/si1f

LZS Varakļānu novada kandidātu saraksts vēlēšanu k...
Sāksies kandidātu sarakstu iesniegšana Varakļānu u...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter