No 5.maija trūcīgie iedzīvotāji varēs saņemt pārtikas pakasNo nākamās nedēļas iedzīvotāji, kuriem izsniegta sociālā dienesta izziņa par trūcīgās personas vai ģimenes statusu vai nonākšanu krīzes situācijā, ar Eiropas Savienības atbalstu varēs saņemt pārtikas paku veidā, informē Labklājības ministrija (LM).

Tādējādi sākot ar 5.maiju palīdzību pārtikas paku veidā saņems vidēji 98 tūkstoši iedzīvotāju gadā. Savukārt no jūnija higiēnas un saimniecības preces un mācību piederumus plānots nodrošināt vidēji 49 tūkstošiem bērnu gadā. Turklāt visiem komplektu saņēmējiem būs iespēja piedalīties papildpasākumos un saņemt informatīvu un konsultatīvu atbalstu, kā arī attīstīt dažādas prasmes savas situācijas uzlabošanai. Papildus trūcīgajām personām sniegs konsultācijas par iespējām izkļūt no trūcīgās personas statusa un iesaistīties darba tirgū.

“Viena no valdības prioritātēm ir nabadzības mazināšana valstī. Tāpēc turpinām aktīvi strādāt pie sociālās drošības sistēmas pilnveides, lai uzlabotu trūcīgāko iedzīvotāju situāciju. Kopumā Latvijā pašlaik ir apmēram 63 tūkstoši trūcīgu cilvēku. Gan valsts, gan pašvaldības savā teritorijā īsteno sociālā atbalsta politiku un nodrošina dažādus sociālā atbalsta pasākumus cilvēkiem, kuri nonākuši krīzes situācijā vai cieš trūkumu. Visvairāk nabadzības riskam ir pakļautas tieši daudzbērnu ģimenes, vientuļie vecāki un pensionāri. Uz šīm grupām arī lielākoties mērķējam papildu atbalstu. Tomēr šī palīdzība neaizstās jau esošo valsts un pašvaldību atbalstu, bet būs kā papildu nemateriāla palīdzība ikdienas minimālo vajadzību nodrošināšanai. Vienlaikus sociālie dienesti īstenos arī papildpasākumus, lai cilvēki ilgstoši neatrastos trūcīgā statusā, bet spētu sevi materiāli nodrošināt,” uzsver labklājības ministrs Uldis Augulis.

Turpmāk Eiropas atbalsta fondu trūcīgiem iedzīvotājiem nodrošinās LM sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu. Šim mērķim kopumā turpmāko 7 gadu laikā plānots ieguldīt 48,2 miljonus eiro.

Palīdzības pakas varēs saņemt 474 vietās visā Latvijā. Kopumā Latvijā pašlaik ir apmēram 63 tūkstoši trūcīgo cilvēku jeb 3% no kopējā iedzīvotāju skaita. Gan valsts kopumā, gan pašvaldības savā teritorijā īsteno sociālā atbalsta politiku un nodrošina dažādus sociālā atbalsta pasākumus. Par trūcīgu valstī tiek atzīta persona, kuras vidējie ienākumi uz vienu cilvēku pēdējo trīs mēnešu laikā ir 128,06 eiro.

Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām atbalsta mērķis ir mazināt nabadzības ļaunākās formas, sniedzot nefinansiālu palīdzību vistrūcīgākajām personām. 


Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs vizītē Ķīnā pārr...
LZS jaunatnes nodaļa talko Saules dārzā kopā ar ma...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter