Naukšēni – sportiskais gars ik visāLatvijas Zemnieku savienības (LZS) Jauniešu nodaļa un LZS ģenerālsekretārs Artūrs Graudiņš 22.aprīlī devās 156 km no Rīgas uz Vidzemes pusi - Naukšēniem, kur ciemojās pie novada domes priekšsēdētāja Jāņa Zumenta, kurš jau 15 gadus veicina iedzīvotāju un novada labklājību.
Jauniešu mērķis bija iepazīt Naukšēnus, Jāņa Zumenta darbu un uzsākt diskusijas par LZS partijas Sporta spēļu organizēšanu šā gada vasarā.
LZS Jaunieši, pirms nopietnām sarunām par Sporta spēļu projektu, tika pārbaudīti sadraudzības spēlē  volejbolā, kur pretinieki bija Jāņa Zumenta deleģētā komanda. Naukšēnieši volejbolu var uzskatīt par ikdienas neatņemamu sastāvdaļu, taču sadraudzības spēlē nebija nozīmes vai volejbola bumba pēdējo reizi turēta pamatskolā, vai vakar iegūta zelta medaļa volejbola sacensībās, jo tolerance un vienots sportiskais gars veidoja lielisku saspēli laukumā starp visiem spēles dalībniekiem, kas noteikti bija labs sākums draudzības veidošanā.
 Sadraudzības spēlē pārbaudīti, LZS jaunieši ļāvās Jāņa Zumenta  ekskursijai pa
Naukšeniem, kur tie tika iepazīstināti ar novada centra vērtībām:
-    Naukšēnu Kultūras centrs, kura telpās iespējams organizēt lielam apmeklētāju skaitam pieejamus kultūras pasākumus – koncertus, teātra izrādes, diskotēkas, balles, tikšanās u.c;
-    Novada vidusskola, kur ietilpst Naukšēnu vidusskola un filiāle - Ķoņu skola;

-    Cilvēkmuzejs Doktorāts – vieta, kura stāsta par šajā zemē dzimušajiem, ienākušajiem un palikušajiem;
-    SIA „Naukšēni”, kur darbu rod 90 darbinieku (ik gadu ienākumi ir līdz pat 1 000 000 LVL), tādējādi veicinot novada darba potenciālu un sniedzot Latvijas tirgum papildus pievienoto vērtību kvasa, minerālūdens, eļļas, vīna un biodīzeļa ražošanā;
-    Naukšēnu muiža, vieta kurā vēl joprojām mājo barona fon Grota gars, ļaujot apmeklētājiem uz mirkli atgriezties 19.gs. Muižas teritorijā atrodas Sociālās korekcijas izglītības iestāde “Naukšēni”, kur uzturas meitenes un zēni no visas Latvijas, vecumā no 11 līdz 18 gadiem;
-    Naukšēnu novada dome, kuras telpās atrodas Sociālais dienests, Bāriņtiesa un Dzimtsarakstu nodaļa;
-    Vecais minerālūdens brūzis, kur tiek darīts Valmieras minerālūdens ar pašu izgatavotu citronu piedevu un citas apskates vietas – Plosts „Ruhjas Donalds”, Jēču daba taka, pirts „Nāras” un, protams, Ķoņu dzirnavas.

Pēc pavadītas dienas Naukšēnos jaunie zemsavieši dalījās savos iespaidos:

Artūrs Graudiņš, LZS ģenerālsekretārs : „Jānis Zuments  ir viens no daudzajiem Latvijas Zemnieku savienība pašvaldību vadītājiem, ar kuriem mēs pamatoti varam lepoties, jo par viņu runā paveiktie darbi Naukšēnu un to iedzīvotāju labā. Noteikti ir jāapdomā veidi, kā pārējai Latvijas sabiedrībai parādīt to nozīmīgo veikumu, ko devuši zemsavieši nesa
vtīgi strādājot sava novada un to iedzīvotāju labā.”

Irita Citoviča: „Maz
s cinītis gāž lielu vezumu, tā var droši apgalvot par Naukšēniem. Šī ir vieta, kur ļaudis redzami sporta nodarbībās, kur darbs nebiedē nevienu un dzīves enerģija mājo pat Naukšēnu simbolā – lauvā.”

Jānis Rāzna, LZS Jauniešu nodaļas vadītājs: „Liels paldies par silto uzņemšanu Jānim un viņa sievai Gintai. Viens no galvenajiem ieguvumiem ir jaundibinātā sadarbība un LZS sporta spēļu un ģimenes pasākuma organizēšanas uzsākšana.”

Inga Nestere: „Šī diena, kas bija saules stariem pielieta, pildīja mūsu sirdis ar patiesu prieku. Patika viss - Jāņa stāstījums, ekskursija, dinamiskā volejbola spēle, cēlās muižas apmeklējums, kas ļāva nedaudz pasapņot, bet visam pāri vienkārši būšana kopā. Paldies par smaidiem, jo smaids ceļ tiltus no cilvēka uz cilvēku!”

Normunds Meinards: „Ir patiess prieks, ka starp mums ir tādi cilvēki kā Jānis Zuments, kas spēj degt par savu darbu un sava novada iedzīvotājiem.”

Jānis Blūzmanis: „LZS Kongresa dienā nodibinātie kontakti Jauniešu nodaļai ar Naukšēnu novada saimnieku Jāni Zumentu rezultējās
ar lieliski pavadītu laiku. Lielākais gandarījums  ir par Jāņa Zumenta un viņa komandas veikumu novada attīstībā.”


ZZS aicinās premjeru uz sarunu par vienošanās izpi...
Brigmanis: Zatlers varētu atgūt autoritāti, atsako...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter