Muzeju nakts “Pikšās”2015.gada 16.maijā no plkst.19:00 ikviens interesents aicināts apmeklēt K.Ulmaņa piemiņas muzeju „Pikšas” Dobeles novadā.

Muzejs „Pikšas” atdzīvinās priekšmetiskos tēlus, skaņas, krāsas un sajūtas atzīmējot Rainim un Aspazijai – 150 dzimšanas dienu un aicinās gan klejot pa dzejnieku biogrāfiju dramatiskajiem līkločiem, gan meklēt viņu daiļrades atspulgus apkārtējās dzīves realitātēs.

Kas zina, ko grib - spēj, ko grib. (Rainis)

Muzeju nakts pasākuma laikā (plkst.19.00) kopā ar puķkopi Vilni Vaškevicu un sadarbībā ar Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra Dobeles nodaļu mācīsimies stādīt un kopt ziedošās vasaras puķes. Varēs iegādāties arī stādus!

Kamēr “Pikšu” sētā degs ēzes uguns un skanēs lakta katrs apmeklētājs varēs izmēģināt “Laimes kalšanas” prasmes, tās ierādīs kalējs Jānis Banka no Rīgas.

Savukārt klētī pasākuma dalībniekiem būs iespēja aust pavedienus raibajā grīdas celiņā un klausīties dzirnakmens dziesmu.

K.Ulmaņa piemiņas muzejs „Pikšas” ir viena no Latvijas valsts dibinātāja, brīvības ceļa aizsācēja, pirmā Valsts Ministru Prezidenta un pēdējā pirmskara Latvijas Prezidenta – Kārļa Ulmaņa piemiņas vieta, viņa dzimtās mājas “Pikšas”.

Muzeja ekspozīcija sniedz plašu informāciju par K.Ulmaņa devumu valsts tapšanā un attīstībā, kā arī dod iespēju saprast lauksaimniecības attīstības procesu 1918.-1940.gados.

Gribas ticēt, ka ideju brīvība atraisīs Muzeju nakts dalībnieku radošo potenciālu un katrs ieraudzīs kādu niansi jau zināmajā vai vēl nezināmajā mantojumā, ko pasaulei atstājuši izcilie latviešu dzejnieki – Rainis un Aspazija.

Papildus informācija:K.Ulmaņa piemiņas muzeju „Pikšas”Adrese: Bērzes pagasts, Dobeles novads, LV-3732.tālr.: 29364230, e-pasts: piksas@piksas.lv vai www.piksas.lv


Zemkopības ministra Jāņa Dūklava vizīte ASV pavēru...
ZZS kandidāts Valsts prezidenta amatam – ministrs ...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter