Meža konsultatīvā padome vērtē koku ciršanas apmēru valsts mežāTrešdien, 14.oktobrī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs vadīja Meža konsultatīvās padomes sēdi.  Meža konsultatīvās padome apsprieda Ministru kabineta rīkojuma projektu par maksimālo pieļaujamo koku ciršanas apmēru valsts mežā laika posmam no 2016. līdz 2020. gadam.

Nozares eksperti no Valsts meža dienesta, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultātes un Latvijas Valsts Mežzinātnes institūta “Silava” sniedza savu vērtējumu par aprēķinātajiem apjomiem, kas veikti atbilstoši apstiprinātajiem pamatprincipiem, un vērtēja šo apjomu ietekmi uz ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu un koksnes resursu pieejamību nākotnē. Padome apsprieda arī iespējamos grozījumus Aizsargjoslu likumā, ko ierosinājušas meža īpašnieku nevalstiskās organizācijas.

Nevalstisko organizāciju ierosinājums skar baltalkšņa audžu apsaimniekošanu ūdenstilpju aizsargjoslās. Vēl padome nolēma turpināt diskusiju par aktuāliem jautājumiem, kuri tika identificēti Meža un saistīto nozaru attīstības pamatnostādņu sagatavošanas gaitā 


LZS jaunatnes nodaļa palīdz Aivaram Berķim
Brigmanis: Jaunā reģionālā reforma netiks īstenota

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter