Meklēs optimālāko risinājumu ātrgaitas vilciena Rīga – Maskava izveideiLīdz jūnijam Latvijas un Krievijas dzelzceļa uzņēmumi kopā ar citu jomu ekspertiem veiks aprēķinus par ātrgaitas vilcienu Rīga – Maskava, kas ļaus rast optimālāko risinājumu šī projekta realizēšanai. Tas tika nolemts ceturtdien, 7. aprīlī, tiekoties satiksmes ministram Uldim Augulim un VAS „Latvijas Dzelzceļš” vadībai ar Krievijas transporta ministru Igoru Ļevitinu.

Kā tikšanās laikā uzsvēra Augulis, dzelzceļa maršruts Rīga – Maskava Latvijai ir ekonomiski ļoti nozīmīgs, turklāt tas būtu labs papildinājums projektam „Rail Baltica” un veicinātu kā pasažieru, tā arī kravu pārvadājumu pa dzelzceļu attīstību.

„Ātrvilciens starp Rīgu un Maskavu primāri ir ekonomisks, ne politisks projekts, kam apliecinājums ir jau esošie apjomīgie kravu pārvadājumi starp abām valstīm,” uzsvēra Ļevitins. Savukārt VAS „Latvijas Dzelzceļš” valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis norādīja, ka šis projekts ne vien uzlabos pārvietošanās iespējas starp abām valstīm, bet arī būs nozīmīgs infrastruktūras objekts, kas veicinās arī citu jomu attīstību.

Ne mazāk nozīmīgs jautājumu loks Latvijas un Krievijas satiksmes ministru pārrunās bija transporta infrastruktūras un robežšķērsošanas jautājumi. Tāpēc Krievijas puse rosinās Latvijas un Krievijas Starpvaldību komisijas ietvaros veidot jaunu darba grupu robežšķērsošanas jautājumu risināšanai. Tādējādi jau drīzumā tiks meklēti risinājumi laika saīsināšanai, kas nepieciešams robežas un muitas kontroles formalitāšu veikšanai.

Būtisks abu valstu sadarbības mērķis ir četru joslu ātrgaitas automaģistrāles attīstīšana starp Rīgu un Maskavu. Tā veicinās tranzītu uz Latvijas lielākajām ostām – Rīgu, Ventspili un Liepāju. Maģistrāle būs viena no galvenajām tranzīta artērijām un Latvijai prioritārs projekts. Šobrīd ir paveikti automaģistrāles turpmākās attīstības izpētes darbi un uzsākti būvdarbi 82 kilometru garumā. Plānots, ka līdz 2018. gadam tā tiks pabeigta.

„Transporta plūsmas sakārtošana multimodālajā transporta koridorā starp Rīgu un Maskavu dos lielākas iespējas tranzīta pārvadājumu attīstīšanai, kā arī pasažieriem no Eiropas ļaus ātrāk un ērtāk ceļot uz Krieviju, bet no Krievijas un Āzijas valstīm - uz Eiropas Savienību,” atzina Augulis, uzsverot, ka Latvijas un Krievijas sadarbībai ir lielas perspektīvas, jo abu valstu iedzīvotājiem un uzņēmējiem ir interese attīstīt savstarpējos kontaktus.

Tikšanās laikā tika pārspriesti turpmāk veicamie darbi līgumtiesiskās bāzes sakārtošanā transporta jomā, sadarbība transporta infrastruktūras uzlabošanā, kā arī kopīgās aktualitātes starptautisko autopārvadājumu jomā. Augulis aicināja Krievijas ministru sekmēt lidojumus ne vien starp Krievijas pilsētām un Rīgu, bet arī, izmantojot Liepājas un Ventspils lidostas.

Tā kā asociācija „Latvijas auto” ir izstrādājusi metodoloģiju un tehniski – ekonomisko pamatojumu projektam par prāmju satiksmes izmantošanu starptautiskajos autopārvadājumos, šie priekšlikumi tika prezentēti Krievijas transporta ministram, kas izrādīja lielu interesi par to, uzsverot, ka pārvadājumi ar prāmi Krievijai ir ārkārtīgi nozīmīgi un tā tos attīsta gan Baltijas, gan Melnās jūras, un perspektīvā arī Kaspijas jūras virzienā. Projekts paaugstinātu starptautisko autopārvadājumu efektivitāti, izmantojot Latvijas ostas. Puses vienojās, ka nacionālās asociācijas mēneša laikā sagatavos kopīgus priekšlikumus par praktiskajiem pasākumiem prāmju satiksmes izmantošanai Latvijas ostās.

Tika uzteikta abu valstu labā sadarbība konteinerpārvadājumu organizēšanā pa dzelzceļu, īpaši atzīmējot veiksmīgo pieredzi vilciena „Baltika – Tranzit” darbības nodrošināšanā, kravu pārvadājumos uz Afganistānu, nesen atklāto konteinervilcienu „Rīgas ekspresis”, kā arī sadarbību pārvadājumu organizēšanā uz Krievijā nozīmīgo rūpniecības centru - Kalugu.

Nākamā Auguļa un Ļevitina tikšanās paredzēta maija beigās Starpvaldību komisijas Transporta darba grupas sanāksmē.


Elīna Balgalve
Satiksmes ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 67028274, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 


Baltijas valstu un Polijas lauksaimniecības minist...
Izglītības un zinātnes ministrs Rolands Broks apme...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter