Māris Kučinskis: Vilcināšanās pieņemt svarīgus lēmumus rada jaunus hibrīdkara draudus

Jau ilgāku laiku ziņu slejās regulāri parādās informācija par Tuvo Austrumu valstu iedzīvotājiem, kuri, izmantojot diezgan tiešu un neslēptu Baltkrievijas uzaicinājumu, mēģina iekļūt Latvijā un tādējādi arī Eiropas Savienībā (ES) caur mūsu kaimiņvalsts pierobežas teritoriju.

Diez vai mēs varam arī sagaidīt, ka migrācijas plūsma uz Latviju caur Baltkrieviju tuvāko mēnešu laikā samazināsies. Protams, var mēģināt mierināt sevi ar domu, ka ziemas mēnešos migrantiem no minētā reģiona šeit varētu būt pārāk auksti, taču diez vai tas šiem cilvēkiem būs arguments, lai nemēģinātu realizēt savus nodomus. Nevajag aizmirst, ka runa ir par tā pasaules reģiona iedzīvotājiem, kuri, pēc aculiecinieku stāstītā, savu mērķu sasniegšanai gatavi priekšplānā izvirzīt mazus raudošus bērnus, tādējādi mēģinot iežēlināt Eiropas valstu robežsargus un vietējo sabiedrību.

Tomēr būtiskākais aspekts ir tas, ka šajā gadījumā jārunā nevis par migrāciju vai bēgļiem un viņu problēmām, bet gan organizēto noziedzību – tā ir cilvēku kontrabanda, un faktiski nav vairs nekāds noslēpums, ka Baltkrievijas varas iestādes veicina, organizē šo procesu. Tādējādi, ņemot vērā ģeopolitisko situāciju Eiropā, te jārunā par hibrīdkara elementiem ar mērķi vājināt Latvijas valsti. Un tas savukārt nozīmē, ka ir jāsper arvien jauni soļi, lai valsts drošību stiprinātu, un jādara tas operatīvi.

Šobrīd Latvijā ir nonākuši ap 300 šādu iedzīvotāju, un mēs neesam dzirdējuši nevienu valdības komentāru, kā ar viņiem rīkoties tālāk. Tie ir cilvēki, kas ir samaksājuši naudu kontrabandistiem, pretī saņemot solījumus, ka viņi tiks nogādāti ES. Šajā kontekstā jāatgādina, ka ar cilvēku kontrabandas problēmu Latvija saskārās jau iepriekš (aptuveni pirms trim gadiem), kad labi organizētas cilvēku grupas centās nelegāli pārvest pāri mūsu valsts robežai Vjetnamas iedzīvotājus, lai viņi tālāk dotos peļņā uz kādu no Rietumeiropas valstīm.

Šos cilvēkus atbildīgās Latvijas iestādes pārbaudīja un iesēdināja lidmašīnā, lai viņi atgrieztos Vjetnamā, – tas bija iespējams, jo pastāvēja vienošanās ar Vjetnamu par šādu cilvēku nosūtīšanu uz mājām. Pašreiz šādas vienošanās ar valstīm, kuras šie cilvēki pārstāv, mums nav. Tas nozīmē, ka mēs nevaram ļaut, lai šie cilvēki turpina ceļu, piemēram, uz Vāciju. Pirmkārt, šāda rīcība no Latvijas puses nebūtu korekta pret mūsu Eiropas partneriem, mēs to vienkārši nevaram atļauties. Mēs nevaram atļauties rīkoties, kā to dara Baltkrievijas varas iestādes, kas šos bēgļus pa mežu stumj robežas virzienā. Ja mēs to darītu attiecībā uz saviem sabiedrotajiem, situācija Eiropā, tostarp Latvijā, tikai sarežģītos. Otrkārt, brīdī, kad šeit nonākušie irākieši iebrauks Vācijā, viņi jau formāli būs nelegālie ieceļotāji no... Latvijas. Tas nozīmē, ka Vācija vai jebkura cita Eiropas valsts viņus atkal nosūtīs uz Latviju. Tāpat ir skaidrs, ka mēs šos cilvēkus nevaram sūtīt uz Baltkrieviju, no kurienes viņi ieradušies, jo tur neviens viņus neņems pretī.

Šobrīd būtiski ir nodrošināt, lai Latvijā iebraukušo migrantu skaits no pašreizējiem 300 nepieaugtu līdz 3000 vai pat 30 000. Tāpēc pilnībā saprotama un atbalstāma ir mūsu armijas un Zemessardzes piesaistīšana robežas ar Baltkrieviju nosargāšanai. Ir skaidrs, ka robežsardzei vienai pašai būs nepietiekamas jaudas, ja bēgļu plūsmas no Baltkrievijas palielināsies.

Jāpiebilst gan, ka jau ir konstatēts, ka irākieši mēģina sūtīt signālus uz savu valsti, ka ideja par ļoti vienkāršu iekļūšanu ES caur Baltijas valstīm ir izrādījusies vien naiva ilūzija. Turklāt nav noslēpums, ka baltkrievi savos televīzijas kanālos demonstrē viltus ziņas par it kā esošo situāciju pierobežā, inscenējot sižetus, lai mēs izskatītos slikti. Tiek filmēti sižeti par it kā Latvijā notiekošiem procesiem. Tā ir maldinoša propaganda, kas, nenoliedzami, ir hibrīdkara elements, kas joprojām turpinās.

Raksta avots un viss raksts: DELFI ( https://ej.uz/4rri

Foto: DELFI

ZZS veidojošās partijas vienojušās par kopīgu star...
Vai Rīga ir restartēta?

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter