LZS prasa veikt "Latvenergo" koncerna auditu

Opozīcijā esošā Latvijas Zemnieku savienība (LZS) prasa veikt "neatkarīgu un padziļinātu" AS "Latvenergo" koncerna auditu, lai tiktu publicēta informācija par elektrības cenu veidošanos.

Kā aģentūru LETA informēja LZS pārstāve Krista Garkalne, partijas pārstāvji norāda, ka pēdējos mēnešos elektroenerģijas cenas Latvijā un Eiropā sasniedz rekordus, kas negatīvi ietekmējušas daudzas mājsaimniecības un uzņēmumus, kuriem ar janvāri elektrības cenas pieaugšot dubultā.

LZS pauž, ka pēc tās aprēķiniem, pašvaldībām, iepērkot elektroenerģiju par biržas cenām, nākamajā gadā kopējās izmaksas varētu pieaugt no 12 miljoniem eiro līdz 19 miljoniem eiro.

LZS atgādina, ka netika atbalstīts tās priekšlikums "Latvenergo" peļņu novirzīt obligātās iepirkuma komponentes (OIK) kompensēšanai, lai samazinātu elektroenerģijas patērētāja izmaksu straujo kāpumu. Sabiedrībai vēloties zināt elektroenerģijas ""patiesās cenu izmaksas", tāpēc LZS pieprasa veikt neatkarīgu un padziļinātu "Latvenergo" koncerna auditu, teikts partijas paziņojumā.

LZS priekšsēdētājs, Zaļo un zemnieku savienības līdzpriekšsēdētājs Armands Krauze atgādina, ka 1938.gadā nolēma celt Ķeguma hidroelektrostaciju (HES). Latvijas tauta, nopērkot obligācijas, nofinansēja šī objekta celtniecību, ieliekot pamatakmeni tam, lai Latvijai pašai būtu sava elektroenerģija, atgādina politiķis. Krauzes ieskatā ""Latvenergo" vadība šķiet to ir aizmirsusi".

LZS norāda, ka ir saņemta informācija, ka "Latvenergo" lauž līgumus ar ražojošiem uzņēmumiem, kuru ikmēneša elektroenerģijas patēriņš ir ievērojams, lai vairāku gadu fiksēto maksu maksimāli ātri nomainītu uz jaunajiem tarifiem.

LZS uzskata, ka jānoskaidro "Latvenergo" mantas struktūra, un kāda saikne, savstarpējie līgumi, ieguldījumi, peļņas un zaudējuma rādītāji ir AS "Latvenergo" ar AS "Latvijas elektriskie tīkli", AS "Augstsprieguma tīkls", AS "Sadales tīkli" un SIA "Liepājas enerģija", kā arī kāpēc šiem uzņēmumiem nav valsts akciju sabiedrības statuss.

Informācijas avots: iAuto ( https://ej.uz/57dz

Foto: iAuto.lv 

ZZS: Saeimai nekavējoties jālemj par PVN samazināš...
Pilsoniskais forums "Identitāte un demokrātija" di...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter