LZS nosoda Krievijas uzsākto karu Ukrainā

Šodien notika Latvijas Zemnieku savienības (LZS) ārkārtas valdes sēde, kurā tika pārrunāta Krievijas uzsāktā karadarbība Ukrainā. LZS kā vecākā un viena no lielākajām politiskajām partijām Latvijā izsaka nosodījumu Krievijai par tās uzsākto karadarbību Eiropā. Krievija ir rupji pārkāpusi iepriekš noslēgtās starptautiskās vienošanās un radījusi draudus Ukrainas suverenitātei.

Jebkuras tautas un nācijas pamatvērtības ir ģimene, darbs, dzimtenes mīlestība un pārliecība par savas valsts, tautas un zemes diženumu. Šajā situācijā arī Ukrainas tauta aizstāv savas zemes, savas tautas pamatvērtības, kuras tiek apdraudētas no ārēja agresora.

LZS valde aicina ikvienu sniegt ne tikai emocionālu atbalstu sociālajos tīklos, bet arī iesaistīties praktiskas palīdzības sniegšanā, ko arī LZS pašvaldību vadītāji jau dara. Vairākām Latvijas pašvaldībām ir sadraudzības pilsētas Ukrainā un jau ir veikta finansiālas palīdzības sniegšana konkrētām pilsētām. Neskatoties uz politisko piederību, aicinām visas Latvijas pilsētas, pašvaldības, organizācijas un biedrības atvērt ziedojumu kontus un veidot finansiālās palīdzības rezervi Ukrainas pilsētām, pašvaldībām, reģioniem, kuri jau cieš no Krievijas uzbrukumiem.

Tāpat, neatkarīgi no politiskās vadības, aicinām visas pašvaldības, pārvaldes, valsts iestādes un uzņēmumus paužot atbalstu Ukrainas tautai, pie ēkām pacelt Ukrainas valsts karogu.

Palīdzot Ukrainas tautai šajā situācijā, arī mums pašiem Latvijā ir jābūt tik stipriem un vienotiem kā nekad, tieši mūsu valsts aizsardzības stiprināšanā. Stiprinot Latvijas iekšējo aizsardzību vēl lielāks atbalsts jāpievērš visaptverošam valsts aizsardzības jautājumam un zemessardzes stiprināšanai, iesaistot jaunus cilvēkus un akcentējot viņu interesi par tēvzemes aizsardzību un drošību.

Situācijas tālākos notikumus mēs nevaram paredzēt, bet skaidrs, ka Ukrainai būs nepieciešams, jebkāda veida atbalsts, tāpēc aicinām arī Latviju kā valsti un Latvijas iedzīvotājus būt gataviem gan sniegt humāno palīdzību, gan Ukrainas bēgļu un ievainoto uzņemšanai Latvijā, lai mūsu atbalsts nebūtu izteikts tikai rakstiski, bet mēs būtu arī reāli gatavi palīdzēt.

Informatīvā telpa pēc notikumu eskalācijas Ukrainā ir vēl vairāk sadrumstalota, katrs šo situāciju uztver atšķirīgi un tā pauž arī savus uzskatus. Aicinām valsts iestādes nodrošināt, ka Latvijā netiek translēti mediji, kuri izplata viltus ziņas un atbalsta karu un naidu saturošus aicinājums.

Māris Kučinskis: Ja mēs tagad neatbrīvosim savus i...
ZZS: Latvijas valstij šodien jābūt tik vienotai kā...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter