LZS: Latvenergo peļņa jānovirza straujā elektroenerģijas cenu kāpuma kompensēšanai

Pēdējos mēnešos energoresursu, jo īpaši elektroenerģijas cenas Eiropā sasniedza rekordus, kas jau šobrīd tuvu krīzei ir novedušas ne tikai daudzas mājsaimniecības un uzņēmumus, bet arī pašvaldības, kurām, iepērkot elektroenerģiju, par biržas cenām nākamajā gadā visām kopā izmaksas varētu pieaugt no 12 līdz 19 miljoniem eiro. Pamatojoties uz enerģētikas resursu straujo izmaksu kāpumu, Latvijas Zemnieku savienība (LZS) rosina AS "Latvenergo" peļņu novirzīt obligātās iepirkuma komponentes (OIK) kompensēšanai.


"Straujo energoresursu kāpumu nevarēja paredzēt neviens. Elektrības un arī gāzes cenu lēciens radījis smagu finansiālo sitienu ikvienam elektrības patērētājām. Tāpēc Ministru prezidenta A.Kariņa valdībai ir steidzami jārod risinājums un atbalsta mehānismi, kā kompensēt straujo energoresursu kāpumu, neizdalot kādas atsevišķas sabiedrības grupas. LZS diskusijās ar nozares ekspertiem esam nonākuši pie ierosinājuma, ka labākais risinājums būtu Latvenergo dividenžu novirzīšana OIK kompensēšanai," uzsver LZS priekšsēdētājs, Zaļo un Zemnieku savienības līdzpriekšsēdētājs Armands Krauze.

Lienīte Caune, LZS Uzņēmēju padomes vadītāja: "Šo priekšlikumu esam izdiskutējuši ar enerģētikas jautājumu ekspertiem un nonākuši pie mūsuprāt labākā risinājuma, kas dos atbalstu katram Latvijas iedzīvotājam, nešķeļot sabiedrību - vakcinētajos, nevakcinētajos, pēc saimniecību, uzņēmumu un ģimenes lieluma. Straujo inflāciju jau šobrīd izjūt visi Latvijas iedzīvotāji, līdz ar to arī šis elektrības cenu kompensācijas mehānisms jāiedarbina visu iedzīvotāju virzienā, atvieglojot rēķinu apjoma slogu visiem. Piemēram, 2020.gadā AS "Latvenergo" dividendes veidoja 127 milj. eiro, līdz ar to mūsu iniciatīvai ir ļoti reāls segums."

ZZS aicina papildināt finansējumu veselības aprūpe...
Viktors Valainis: Vajag divu veidu pašvaldību refe...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter