LZS jaunieši apmeklē bērnu sociālā atbalsta centru „Somerseta”Aglonas novada jaunizveidotais Bērnu sociālā atbalsta centrs „Somerseta”  ir  sociālās aprūpes iestāde bez vecāku gādības palikušiem bērniem un jauniešiem, kura galvenais mērķis ir nodrošināt bērniem un jauniešiem pilnvērtīgu ikdienu, pavadot to mājīgā un draudzīgā gaisotnē, iemācot bērniem dzīves prasmes un iemaņas, lai sekmīgi un bezbailīgi uzsāktu patstāvīgu dzīvi.

Viens no grūtākajiem uzdevumiem, kā atzīst sociālā darbiniece Ināra, ir bērnu rehabilitācija un integrācija sabiedrībā. Lai arī iestādē nav daudz bērnu, tie tomēr ir katrs ar savām vajadzībām, un visus izprast nav viegli. Taču īpaši pieejot katram bērnam, izzinot un sniedzot individuālo sociālo problēmu risinājumus, ir iespējams izveidot veiksmīgākas turpmākās attiecības ar esošajiem vecākiem vai potenciālajiem audžuvecākiem.

Šobrīd bērnu sociālā atbalsta centrā „Somerseta” sociālo palīdzību saņem un rehabilitējas astoņi bērni, vecumā no 3 līdz 16 gadiem. Lai arī iestādē dzīvo bērni un jaunieši, kuri ir bez vecāku gādības, iestādes vadība veic dienas aprūpi arī bērniem, kam ir funkcionāli kustību un garīgie traucējumi. Bērnu galvenais uzdevums ir mācīties. Par to arī liecina nelielā pirmsskolas klases telpa, kur pirmos mācību soļus sper iestādes jaunākie bērni: Lana – 3 gadi, Jasmīna – 4 gadi, Jana un Kamilla – 5 gadi,taču vecākie bērni turpina apmeklēt skolu.

Lai arī bērni ir palikuši bez vecāku gādības, tas tomēr nenozīmē, ka tie ir pamesti un vientuļi. Ik dienu bērnus var apciemot radinieki, draugi un paziņas, kas tos var vest pastaigāties, doties rotaļās, vai noorganizēt citu interesantu brīvā laika pavadīšanu.

Centrā  bērnus vieno pāridarījumi no vecāku puses, tomēr attiecībās viens ar otru tie cenšas būt draudzīgi un uzmanīgi. Vecākie bērni palīdz sociālajiem darbiniekiem, veidojot vienotu un draudzīgu ģimeni. Ikvienam  tiek iemācīts mīlēt un rūpēties par otru. Četrpadsmitgadīgā Ernesta rūpes ikdienā ir par savu mazo draudzeni – žurcenīti Brendu.

Nav vajadzīgi vārdi, lai saprastu šo bērnu vēlmi būt mīlētiem, būt kopā ar ģimeni un sajusties noderīgiem un vajadzīgiem. Ar Lanu, Janu, Samantu, Ernestu, Jasmīnu un Kamillu mēs, Inga, Irita un Jānis, pavadījām kopā neaizmirstami skaistu un vienlaikus nedaudz smeldzīgu dienu, kas tāpat kā dzidrie bērnu smiekli, vēl ilgi turpināja skanēt mūsu atmiņās mājupceļā.

Bildes no LZS jauniešu Aglonas novada bērnu sociālā atbalsta centra „Somerseta” apmeklējuma skatāmas ŠEIT


Informāciju sagatavoja:
LZS jaunieši Inga, Irita un Jānis


Labklājības ministre un Lietuvas sociālās drošības...
Zemkopības ministrs turpina sarunas ar citu ES val...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter