LZS jaunatnes nodaļas viesojas Balvos17. septembrī, LZS jaunatnes nodaļas reģionālās vizītes ietvaros  viesojās Balvos. Bija atbraukuši jaunieši no Rīgas, Jūrmalas, Krimuldas,  Tukuma un Madonas.

 

Pasākuma pirmajā daļā pasniedzām LZS jaunatnes  strītbola turnīra ceļojošo kausu LZS Balvu nodaļai, kura jūlijā izcīnīja  1.vietu. Nodaļas vadītāja Inta Kaļva pastāstīja par situāciju Balvos un  gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām.Tālāk LZS jaunatnes nodaļas viesojās  Balvu Novada muzejā, lai apskatītu izstādi, kas veltīta Ziemeļlatgales nemateriālajam kultūras mantojumam. Piecās muzeja ekspozīciju zālēs mūsdienīgā valodā un izteiksmes veidos tiek atspoguļotas dažādas tēmas, tostarp tradicionālā mūzika, folklora, paražas, psalmi, Maija dziedājumi, cilvēku prasmes un citas vietējās vērtības. Balvu Novada muzejā realizēts viens no galvenajiem mērķiem - izveidot mūsdienīgu muzeju, kurā tiktu izmantoti dažādi multimediji un inovatīvas tehnoloģijas, lai jaunā ekspozīcija būtu interesanta dažādām paaudzēm un interešu grupām. Muzeja interjera elementi (autentiski priekšmeti, eksponāti) ekspozīcijā kombinēti ar moderniem mākslinieciskās izteiksmes līdzekļiem un tehnoloģijām - video projekcijas, novatorisks grafiskais dizains, skārienjūtīgo ekrānu programmās aplūkojams plašs informatīvais materiāls. Jaunā ekspozīcija ļauj uzrunāt dažādu paaudžu cilvēkus vienlaikus, atraktīvā veidā iepazīstina un nodod kultūras mantojumu nākamajām paaudzēm.

 

Tālāk devāmies uz Zemnieku saimniecību "Ābelītes", kur kopā ar saimnieku Vilni Dzeni, savācām vairāk kā tonnu ābolu, kur vairākas kastes vedīsim arī uz pansionātu. Vakara noslēguma atpūtāmies Balvu sporta skola peldbaseinā un vakariņojām Balvu skolas ēdnīcā. Paldies Intai un visiem, kas palīdzēja organizēt vizīti. Emocijas fantastiskas un runājām, kad iespējams nākamgad atkal brauksim ciemos.

 


Drīz jau būs nākamā LZS jaunatnes nodaļas sapulce, kur apspriedīsim, uz kuru pilsētu atkal dosimies reģionālajā vizītē.


Budžeta komisija: Saeimā nākamā gada valsts budžet...
Šodien atzīmējam LZS dibinātāja Kārļa Ulmaņa 139. ...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter