LOSP: Latvijas parlamentārieši iedziļinās lauksaimnieku problēmāsEiropas Parlamenta deputāte Iveta Grigule (ZZS) ir noslēgusi sadarbības līgumu ar lielāko lauksaimnieku organizāciju pārstāvošo institūciju Latvijā - Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomi (LOSP), lai pēc iespējas ātrāk un efektīvāk izzinātu lauksaimnieku problēmas no pašiem pirmavotiem - zemniekiem un nodotu to tālāk Eiropas Parlamenta institūcijās. I.Grigule norāda, ka esošā Latvijas prezidentūra ir ļoti labs “instruments”, lai parādītu Eiropai, ka Latvija ir ne tikai zeme, kur dzied, bet arī strādīgu lauksaimnieku zeme, kuriem rūp sava nākotne un savas saražotās produkcijas kvalitāte. LOSP ir aktīvi veidojis viedokli Eiropas Savienībā kopējās lauksaimniecības politikas veidošanā, tāpēc vēl jo aktīvāk kopīgi būtu jāizmanto Prezidentūra, akcentējot mūsu problēmas Eiropas Parlamenta ierēdņiem un deputātiem, ko ir pastiprinājusi Krievijas Embargo ietekme lauksaimniecības nozarē strādājošajiem, īpaši uzsverot piena nozares stāvokli.

LOSP valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs: “Mēs aktīvi strādājam, lai Eiropas Komisijas augstākās amatpersonas (EK Lauksaimniecības komisārs) sadzirdētu mūs un izskaidrotu mums kopējās Eiropas Savienības (ES) politikas virzienus saistībā ar piena krīzi un visas Eiropas tuvāko un tālāko nākotni arī tad, kad būs noslēgts ES un ASV brīvās tirdzniecības un investīciju līgums. Mēs esam uzaicinājuši ES komisāru lauksaimniecības lietās uz Latviju, lai klātienē izzinātu Eiropas īstermiņa un ilgtermiņa nostāju mums visiem lauksaimniekiem svarīgajos jautājumos. Apsveicami, ka Latvijas Eiroparlamenta deputāte I.Grigule atbalsta šādas tikšanās nepieciešamību un redz tās iespējamos ieguvumus nozares stimulēšanai.”

LOSP Piena grupas vadītāja Sandra Stricka (Biedrība "Lauksaimnieku apvienība"): “Patiess prieks, ka kādam no parlamentāriešiem ir interese par situāciju laukos, kā arī vēlme nodot tālāk ziņas Eiropā par mūsu stāvokli. Katastrofāli zemā piena iepirkuma cena ir likusi pārdomāt mūsu - Latvijas piena ražotāju iespējas un nākotnes perspektīvas Eiropas kontekstā un uzdot jautājumu sev un citiem – būt vai nebūt turpmāk nozarei.” 


Ar vadmotīvu „Ātrāk, ērtāk, izdevīgāk” - darbu sāk...
Atbalsta kredītprocentu daļēju dzēšanu arī lauksai...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter