LM parlamentārais sekretārs Ņujorkā piedalīsies ministru apaļā galda diskusijās un diskutēs par sieviešu ekonomiskās neatkarības nodrošināšanuRīga, 2015. gada 10.marts. – Labklājības ministrijas (LM) parlamentārais sekretārs Reinis Uzulnieks kā Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē pārstāvis Ņujorkā (ASV) 10.martā piedalīsies ministru apaļā galda diskusijās, kas notiek ANO Sieviešu statusa komisijas 59. sesijas ietvaros, kā arī Eiropas Komisijas organizētajā paneļdiskusijā par „Sieviešu ekonomisko neatkarību – jautājums par tiesībām un priekšnoteikumiem sociālajam un ekonomiskajam progresam. ES pieredze.”

LM parlamentārais sekretārs ministru apaļā galda diskusijās runās par to, kas ir nepieciešams, lai nodrošinātu vienlīdzīgas iespējas gan sievietēm, gan meitenēm de facto, uzsverot valsts atbildību īstenojot politikas šajā jomā, kā arī uzsvērs sociālo partneru, pilsoniskās sabiedrības un privātā sektora lomu. Diskusijā piedalīsies Augsta līmeņa pārstāvji arī no Norvēģijas, Marokas, Nīderlandes, Ukrainas, Madagaskaras, Zambijas. 

LM parlamentārais sekretārs Eiropas Komisijas organizētajā paneļdiskusijā, kopā ar Luksemburgas Vienlīdzīgu iespēju ministri Lidiju Muču (Lydia Mutsch), Polijas pilnvaroto valdības pārstāvi vienlīdzīgu iespēju jomā Malgoržatu Fusžaru (Malgorzata Fuszara), Eiropas Sieviešu lobija ģenerālsekretāri Džoanu Maikoku (Joanna Maycock) un ES īpašo pārstāvi cilvēktiesību jautājumos Stavru Lambrinidi Stavros Lambrinidis) diskutēs par sievietes ekonomiskās neatkarības nodrošināšanas iespējām un priekšnoteikumiem, kas ir svarīgi, lai to varētu nodrošināt.

LM parlamentārais sekretārs R.Uzulnieks runās par sieviešu un vīriešu pensiju atšķirībām ES, kas veido 39%, vienlaikus uzsverot, tos aspektus, kas ir jāņem vērā, risinot šo jautājumu gan nacionālā, gan ES līmenī.

Dzimumu līdztiesības jomā Latvijas prezidentūra uzsver jautājumu par pensiju atšķirībām sievietēm un vīriešiem, un to iemesliem, kas saistīti ar, piemēram, izglītības un profesijas izvēli, atalgojuma atšķirībām, nepietiekamām iespējām saskaņot darba un ģimenes dzīvi u.c.

Mediju kontaktiem:
Marika Kupče
Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja
tel.67021581, 29538825
www.lm.gov.lv
Twitter: @Lab_min
Flickr.com: Labklajibas_ministrija


Labklājības ministrs parakstīs sadarbības līgumus ...
Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs: “Piena nozare i...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter