Lieldienās pirmais saskaņotais vilciena un mazbānīša brauciensPirmajās Lieldienās, 24. aprīlī, AS „Pasažieru vilciens” sadarbībā ar šaursliežu dzelzceļa uzņēmumu „Gulbenes – Alūksnes bānītis” rīkos pirmo saskaņoto vilciena un mazbānīša tūri.

 Plānots, ka dīzeļvilciens no Rīgas uz Gulbeni aties svētdien ap plkst. 8:00. Pēc ierašanās Gulbenē ap plkst. 13:00 pasažierus savā gādībā ņems Gulbenes – Alūksnes bānītis un izklaidēs savā ierastajā maršrutā līdz Alūksnei un atpakaļ. Savukārt vakarā, ap plkst. 17:00, „Pasažieru vilciens” Gulbenes stacijā sagaidīs viesus un nogādās atpakaļ Rīgā.

 Šādas tūres regulāri notiks ik sestdienu sākot no 14. maija līdz pat šā gada beigām. Gulbenes - Alūksnes bānītis ir iecerējis katru nedēļu rīkot tematiskos izbraucienus, piemēram, stāstot par Stāmerienas muižu, Ates muzeju vai citiem reģiona tūrisma objektiem.

Satiksmes ministrs Uldis Augulis atzinīgi vērtē ieceri: „Šāds brauciena komplekts veicinās tūrisma attīstību reģionā, kā arī būs ērts pasažieriem un sniegs lieliskas atpūtas iespējas visai ģimenei. Tas ļautu iedzīvināt arī velotūrismu Latvijā – apkārtnē ir interesanti velomaršruti, turklāt vilcienos ir ērti pārvadāt velosipēdus, arī Gulbenes – Alūksnes bānīša vagoni ir speciāli piemēroti šim nolūkam”.

Jau ziņots, ka ministrs šā gada janvārī apmeklēja Gulbeni un iepazinās ar šaursliežu dzelzceļa „Gulbenes – Alūksnes bānītis” darbību un nākotnes iecerēm, par tā izmantošanu tūrisma attīstībā, saglabājot pasažieru pārvadājumus.


Ilze Svikliņa
Satiksmes ministrijas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 67028370
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


Notiks ikgadējais Latvijas Zemnieku savienības kon...
10.Saeimas deputāte Dace Reinika un izglītības un...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter