Lauku jaunieši pulcējas pasākumā „Augsim Latvijai!”16.aprīlī Zemkopības ministrijas telpās notiks nozīmīgs pasākums lauku jauniešiem „Augsim Latvijai!”. Latvijas Mazpulkos ik pavasari tiek nominēti mazpulcēni, kuri būtu pelnījuši saņemt goda apbalvojumu. Pasākuma mērķis ir iedvesmot, motivēt lauku jauniešus īstenot lauku reģionos savas iniciatīvas, atzīmējot, ka tieši viņi ir tie, kuri nākotnē būs līderi, uzņēmēji, saimnieki savos novados.

Biedrības „Latvijas Mazpulki” biedri – mazpulcēni – ik gadu no pavasara līdz rudenim ir aicināti plānot un praktiski veikt savus projektus ar lauksaimniecību, amatniecību vai novadpētniecību saistītās nozarēs. Pasākumā tiksies jaunieši, kuri realizējuši vismaz piecus šādus projektus. Mazpulcēni žūrijai stāstīs par saviem projektiem un ieguvumiem, darbojoties biedrībā „Latvijas Mazpulki”. Pasākuma rīkotāji uzskata, ka apzinoties projektos gūtās prasmes un zināšanas, šie jaunieši savas idejas var sekmīgi pārvērst saimnieciskā darbībā Latvijas lauku reģionos, kļūt par jauniem līderiem savos novados.

Pasākumu atklās Zemkopības ministrijas Valsts Sekretāre Dace Lucaua. Šajā gadā pasākumā savus projektus prezentēs 37 jaunieši no visas Latvijas, viņus atbalstīs Mazpulku vadītāji un draugi. Mazpulcēnus vērtēs kompetenta žūrija, kurā būs pārstāvji no Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra, Latvijas Jauno Zemnieku kluba, Latvijas Zemnieku savienības un Latvijas Mazpulku padomes. Ja mazpulcēns būs izpildījis visus kritērijus, žūrija lems par apalvojuma – sudraba karotītes - piešķiršanu. Žūrija piešķirs arī simpātiju balvas. Pasākuma noslēgumā apbalvojumam nominētajiem mazpulcēniem būs iespēja apmeklēt Zemkopības ministra J.Dūklava biroju.

Pasākuma programma:

10:00 – 10:40 Ierašanās un reģistrācija
10:40 – 11:00 Pasākuma atklāšana, iepazīstināšana ar žūriju
11:00 – 12:40 Projektu prezentācijas
12:40 – 13:30 Pusdienas
13:30 – 15:00 Projektu prezentācijas
15:00 Pasākuma noslēgums

Pasākumā piedalīsies jaunieši no Kārsavas, Priekules, Alūksnes, Rēzeknes, Valkas, Jaunjelgavas, Neretas, Dagdas, Jēkabpils, Salacgrīvas, Krustpils, Tukuma, Dobeles un Madonas novadiem. Pasākumu rīko biedrība „Latvijas Mazpulki” sadarbībā ar Valsts Lauku tīklu.

Plašākai informācijai sazinieties ar Randu Medni: 29617871


Informāciju sagatavoja:
biedrības projektu koordinatore
Zane Šteinberga


ES un Austrumu partneru valstis ciešāk sadarbosies...
ES un Austrumu partnerības valstis dalīsies lauku ...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter