“Latvijas cilvēkiem jāpārziemo bez optimisma.” Saruna ar bijušo premjeru Māri Kučinski ( LA)

Saruna ar bijušo premjerministru, Saeimas Nacionālās drošības komisijas (NDK) priekšsēdētāju Māri Kučinski  (ZZS)

M. Kučinskis: Bija skaisti, balti Ziemassvētki. Bērni paaugušies. Valsts dzīvē nopietns un nepabeigts darbs – Satversmes aizsardzības biroja (SAB) jaunā direktora izraudzīšana un nominēšana. Gandarījums par paveikto, vadot Nacionālās drošības komisiju, kur viss kārtībā, informāciju saņem tie, kam vajag. Nākamais pozitīvais, ka nav bijuši satricinājumi slependienestu sadarbībā. Viena no motivācijām, kādēļ piekritu uzņemties NDK vadību, – neļaut izjaukt modeli, kāds bija izveidojies manā premjerēšanas laikā.

Neļaut Bordāna Jaunajai konservatīvajai partijai veikt ieplānoto drošības dienestu apvienošanu?

Ne vien to, bet izdevās atbrīvoties no cilvēkiem, kurus negatīvi raksturoja informācija no drošības ie­stādēm. Runāju par bijušo SAB cilvēku Aigaru Sparānu, kura gadījums kliedzošākais, pret viņu vērstās aizdomas stiprākās un apsūdzības panti var būt smagākie.

(Valsts drošības dienests 2020. gada aprīlī Sparānu, kurš izdienas pensijā devies 2018. gadā, aizturēja aizdomās par kukuļņemšanu, bet pērn pavasarī VDD rosināja Sparānu apsūdzēt arī citā lietā – par spiegošanu. – Red.) Vai Sparāna ietekme izravēta ar visām saknēm un tīkliem?

(Kādreizējais Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieks, Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Sozinovs 2020. gada novembrī tika pārcelts Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieka, Kriminālpolicijas biroja priekšnieka amatā; pērn maijā viņu aizturēja Valsts drošības dienests, tika sākts kriminālprocess saistībā ar aizdomām par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielos apmēros un Sozinovu atstādināja no pienākumu pildīšanas; 2021. gada 1. jūnijā Sozinovs nolēma pavisam pamest policijas dienestu "sakarā ar noteiktajām prasībām neatbilstošu veselības stāvokli". – Red.)

Raksta avots un viss raksts: LA.LV ( https://ej.uz/m6gv

Ivars Gorskis: esmu par novada līdzsvarotu attīstī...
Līga Kozlovska: Zinot algas, Latvijā nav motivācij...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter