Latvijai jāmeklē sabiedrotie, lai zemnieki turpmāk saņemtu taisnīgus tiešmaksājumusŠodien, 15. jūlijā zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tikās ar Eiropas Parlamenta (EP) deputāti Sandru Kalnieti, lai pārrunātu Eiropas Komisijas (EK) piedāvājumu nākamajam Eiropas Savienības (ES) budžetam. Abi politiķi jau iepriekš ir paziņojuši, ka EK piedāvājums attiecībā uz tiešajiem maksājumiem Latvijas lauksaimniekiem ir netaisnīgs un arī turpmāk nostādīs Latvijas lauksaimniekus nevienlīdzīgas konkurences apstākļos.

„Šādu tiešo maksājumu izlīdzināšanas metodi Latvija nekad neatbalstīs. Šā brīža Eiropas Komisijas nostāja norāda, ka Latvijas lauksaimnieki netiek uzskatīti par līdzvērtīgiem Eiropas Savienības tirgus dalībniekiem un partneriem,” teica J.Dūklavs.

Sarunas laikā J.Dūklavs un S.Kalniete vienojās, ka Latvijas pārstāvjiem ir jāturpina uzstāt uz to, ka tiešos maksājumus lauksaimniekiem nepieciešams noteikt pragmatiskā veidā pēc objektīviem kritērijiem, kas likvidētu konkurenci kropļojošās un netaisnīgās tiešo maksājumu atšķirības.

„Šis Latvijai ir ļoti svarīgs jautājums, tādēļ mūsu valdības pārstāvjiem, Saeimas un Eiropas Parlamenta deputātiem, diplomātiem ir jāstrādā vienoti, lai mēs panāktu mums labvēlīgu nākamo Eiropas Savienības budžetu. Latvijai ir jāmeklē sabiedrotie šajā jautājumā, jo tādu Eiropas galvaspilsētās ir ne mazums. EP vairāki ietekmīgi deputāti atbalsta Latvijas viedokli un šīs nedēļas sanāksmēs publiski pateica, ka pēc Kopējās lauksaimniecības politikas reformas Latvijas zemniekiem ir jāsaņem taisnīgs atbalsts,”  uzsvēra S.Kalniete.

„Ir būtiski, ka mēs neesam vieni šajā cīņā par taisnīgumu. Arī citas dalībvalstis uzsver, ka nākotnē tiešo maksājumu sistēma ir jāmaina – tai jābalstās uz objektīviem kritērijiem. Tas bija jūtams arī ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sanāksmēs, kad spriedām par Kopējās lauksaimniecības politikas nākotni,” atzīmēja zemkopības ministrs.

Savukārt S.Kalniete informēja ministru par EP šīs nedēļas sākumā notikušajām Lauksaimniecības komitejas sanāksmēm, kurās deputāti tikās gan ar ES lauksaimniecības komisāru Dačianu Čološu, gan ar ES prezidējošās valsts Polijas lauksaimniecības ministru Mareku Savicki, kā arī  ar nacionālo parlamentu pārstāvjiem. Šajās sanāksmēs Polijas pārstāvji uzsvēra, ka Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) reformai ir jābūt jēgpilnai un visaptverošai, lai tā attaisnotu izvirzītos mērķus. Tieši Polijas delegācijas pārstāvjus S.Kalniete uzskata par Latvijas tuvākajiem sabiedrotajiem šajā jautājumā.

J.Dūklavs un S.Kalniete vienojās arī turpmāk regulāri tikties, lai pārrunātu KLP reformas gaitu un Latvijas stratēģiju šā jautājuma risināšanā.


Informāciju sagatavoja:
Dagnija Muceniece
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālrunis: 67027070
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


Saeimas deputāte Dace Reinika un labklājības minis...
Izglītības un zinātnes ministra Rolands Broks tici...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter