Latvija smelsies Francijas pieredzi publiskās un privātās partnerības jomāViena no jomām, kurās Latvija turpmāk aktīvi smelsies Francijas pieredzi, būs publiskās un privātās partnerības attīstīšana, tostarp dzelzceļa jomā.Tas kļuvis skaidrs pēc satiksmes ministra Ulda Auguļa vizītes Francijā, kuras laikā viņš tikās ar Francijas transporta ministru Tjerī Marianī un pārrunāja abu valstu sadarbības perspektīvas dzelzceļa pārvadājumu un civilās aviācijas attīstībā.

Francijai ir plaša pieredze publiskās un privātās partnerības projektu realizēšanā, un Latvija, apzinoties laikietilpīgo procesu šādu projektu sagatavošanā, konsultējoties ar Francijas partneriem, to varētu gūt īsākā laika posmā.

Augulis iepazīstināja Francijas Ekoloģijas, ilgtspējīgas attīstības, transporta un mājokļu lietu ministrijas transporta lietu ministru Tjerī Marianī ar Latvijas transporta koridora iespējām un turpmākiem tā attīstības plāniem. Mariani atzinīgi novērtēja Latvijas kā transporta mezgla iespējas.

Šobrīd Latvijā strādā vairāki Francijas uzņēmumi un Francijas investīcijas Latvijā ir ievērojami pieaugušas, šā gada pirmajā pusē sasniedzot 55 miljonu EUR 179 uzņēmumos. Pieaugot Francijas uzņēmēju interesei par darbību Latvijā, ir būtiska ērtas satiksmes attīstīšana starp abām valstīm.

Francijas puse apliecinājusi ieinteresētību sadarbības stiprināšanā civilās aviācijas jomā. Francijas lidsabiedrība „AirFrance” ir ieinteresēta attīstīt sadarbību ar Latvijas lidsabiedrību „airBaltic”, piemēram, veidojot kopīgus reisus. Pašlaik „airBaltic” veic regulārus lidojumus maršrutos Rīga – Parīze – Rīga un Rīga – Nica – Rīga.

Vizītes laikā Augulis apmeklēja vairākus aviācijas nozares uzņēmumus un tikās ar dzelzceļa jomas kompāniju pārstāvjiem. Augulis vizītē Francijā bija devies no 15. līdz 16. maijam. Tajā piedalījās arī „Pasažieru vilciena”, „airBaltic” un starptautiskās lidostas „Rīga” pārstāvji.

Augulis aicinājis transporta lietu ministru Tjerī Marianī ierasties vizītē Latvijā, tās laiks tiek precizēts. Šā gada jūnija sākumā Latvijā plānota Francijas uzņēmēju vizīte, kas ļaus Latvijas un Francijas uzņēmumiem turpināt sarunas par iespējamiem kopīgiem sadarbības projektiem transporta attīstības un infrastruktūras jomā.

Ilze Svikliņa
Satiksmes ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 67028370, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


Zemsavieši atbalsta Meža īpašnieku biedrības "Meža...
Labklājības ministre ar sociālajiem partneriem dis...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter