Latvija neatbalsta Eiropas Komisijas priekšlikumus par tiešajiem maksājumiem lauksaimniekiemCeturtdien, 20. oktobrī Zemkopības ministrijas valsts sekretāre Dace Lucaua dosies darba vizītē uz Luksemburgu, kur Eiropas Savienības (ES) Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sanāksmē ES dalībvalstis apspriedīs Eiropas Komisijas (EK) priekšlikumus par Kopējo lauksaimniecības politiku pēc 2013. gada.

 Latvija jau vairāk nekā septiņus gadus ir ES dalībvalsts, kas līdz šim tika uztverta kā solidāru un līdzvērtīgu partnervalstu savienība. Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sanāksmē Luksemburgā aicinās pārējās ES dalībvalstis un ES lēmumu pieņemšanas institūcijas Latviju uztvert un vērtēt kā līdzvērtīgu partneri, norādot, ka EK priekšlikums par tiešo maksājumu sadalījumu tuvākajā nākotnē ir netaisnīgs un norāda uz EK atšķirīgu pieeju dalībvalstīm.

„Kopš 2006. gada Latvija ir uzsvērusi, ka nākotnē tiešajiem maksājumiem lauksaimniekiem ir jābūt sadalītiem vienlīdzīgi Eiropas Savienības dalībvalstu starpā. Tiešo maksājumu sadale pēc 2013. gada nedrīkst būt balstīta uz aizvēsturiskiem pagājušā gadsimta ražošanas rādītājiem, kā to diemžēl šobrīd piedāvā Eiropas Komisija, jo tas neatbilst mērķim veidot konkurētspējīgu un uz tirgu orientētu lauksaimniecību visā Eiropas Savienībā. Latvija nevar izprast Eiropas Komisijas ignorējošo attieksmi Latvijas un citu dalībvalstu ierosinājumiem tiešo maksājumu lauksaimniekiem izlīdzināšanas jautājumā,” uzsver Zemkopības ministrijas valsts sekretāre Dace Lucaua.

Jau ziņots, ka 12. oktobrī Eiropas Komisija (EK) oficiāli nāca klajā ar likumdošanas aktu priekšlikumiem par Kopējo lauksaimniecības politiku laika posmā no 2014. līdz 2020. gadam, tai skaitā par dalībvalstīm paredzētajiem finanšu līdzekļiem tiešajiem maksājumiem, kas Latvijai nav pieņemami, jo turpina diskriminēt Latvijas lauksaimniekus, nostādot nevienlīdzīgos konkurences apstākļos, salīdzinājumā ar citu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu lauksaimniekiem.


Eiropas Komisija ignorē pašas mērķi par tiešo maks...
Apstiprinātas 11.Saeimas deputātu pilnvaras

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter