Latvija ir ieinteresēta attīstīt konstruktīvu sadarbību un tirdzniecību ar Turciju lauksaimniecībāTrešdien, 16. aprīlī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs oficiālās vizītes laikā Turcijas Republikā tikās ar Turcijas pārtikas, lauksaimniecības un lopkopības ministru Mehmetu Mehdi Ekeru (Mehmet Mehdi Eker), lai pārrunātu abu valstu turpmākās sadarbības iespējas lauksaimniecības nozarēs, tajā skaitā arī iespējas atjaunot Latvijā audzēto liellopu eksportu uz šo valsti.

Latvija ir ieinteresēta panākt liellopu eksporta atjaunošanu uz Turciju, jo Latvijas uzņēmējiem ir liela interese par audzēšanai paredzētu liellopu, kā arī gaļas šķirņu un nobarošanai paredzētu liellopu eksportu. Arī par tādu liellopu eksportu, kuru dzīvsvars pārsniedz 300 kilogramus. Cenas Turcijā ir augstākas nekā cenas ES tirgū, kas Turcijas tirgu joprojām dara pievilcīgu Latvijas liellopu audzētājiem.

Turcija 2010. gada aprīlī atvēra liellopu tirgu ES valstīm. Turcija 2011 un 2012. gadā bija galvenais eksporta galamērķis gan Latvijā, gan citās ES valstīs audzētiem dzīviem liellopiem. Latvija 2012. gadā uz Turciju eksportēja 4676 liellopus 4,5 miljonu eiro vērtībā. Turcija 2012. gadā ir bijusi vienīgā trešā valsts, uz kuru Latvija eksportēja dzīvus liellopus vērā ņemamos apjomos. Eksporta pakāpenisks kritums sākās 2012. gada nogalē. Kopš 2013. gada liellopu eksports uz Turciju diemžēl nenotiek.

Tikšanās laikā Jānis Dūklavs ar Turcijas pārtikas, lauksaimniecības un lopkopības ministru Mehmetu Mehdi Ekeru vienojās, ka tiks sagatavots saprašanās memorands, kurā abas valstis vienosies par turpmāko sadarbību lopkopībā, augkopībā, zinātnē un citās jomās.Informāciju sagatavoja:
Dagnija Muceniece,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070, mob.: 26534104;
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


Cilvēks ir vissvarīgākais!
Brigmanis prognozē, ka 12.Saeimas vēlēšanās varētu...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter