“Latvenergo” Latvijā jānodrošina elektrība par pašizmaksu

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) frakcijas deputāti ir vērsušies pie Ekonomikas ministra (EM) Jāņa Vitenberga ar virkni jautājumu saistībā ar elektroenerģijas straujo cenu kāpumu un valstij piederošā koncerna "Latvenergo" iespējām un rīcību, lai šo smago situāciju amortizētu gan mājsaimniecībām, gan uzņēmumiem.

"Šajā enerģētiskajā krīzē, lai palīdzētu iedzīvotājiem un Latvijas uzņēmumiem, vienīgais risinājums ir A/S "Latvenergo" uz laiku iziet no brīvā tirgus un nodrošināt Latvijā elektrību par pašizmaksu. Tas ļautu atgriezties pie elektrības cenas 5-6 centiem par kilovatstundu, nevis maksāt spekulatīvu un politiski ietekmētu biržas cenu. Aicinu valdību steidzami parūpēties par Latvijas tautu un pieņemt lēmumu par "Latvenergo" iziešanu no brīvā tirgus," uzsver ZZS līdzpriekšsēdētājs Armands Krauze.

Lai mazinātu jebkura elektroenerģijas patērētāja izmaksu straujo kāpumu, Latvijas Zemnieku savienība (LZS) rosināja AS "Latvenergo" peļņu novirzīt obligātās iepirkuma komponentes (OIK) kompensēšanai, bet diemžēl ierosinājums nesasniedza dzirdīgus adresātus. Tāpat neesam atkāpušies no prasības par nepieciešamību veikt A/S "Latvenergo" un ar to saistīto kapitālsabiedrību AS "Latvijas elektriskie tīkli", AS "Augstsprieguma tīkls", AS "Sadales tīkli" un SIA "Liepājas enerģija" auditu.

Enerģijas deficīta apstākļos pasargāt valsts un tās iedzīvotāju intereses ir jābūt primāram valdības uzdevumam. Ņemot vērā, ka A/S "Latvenergo" ir valsts kapitālsabiedrība, tad EM rokās ir visas sviras, lai panāktu pretī iedzīvotājiem šajos grūtajos mēnešos, kā arī novērstu situāciju, ka A/S "Latvenergo" no savas puses lauž līgumus ar ražojošiem uzņēmumiem, kuru ikmēneša elektroenerģijas patēriņš ir ievērojams, lai vairāku gadu fiksēto maksu maksimāli ātri nomainītu uz jaunajiem tarifiem.

Koalīcija ar novēlošanos, bet pieņem opozīcijas ie...
ZZS: Saeimai nekavējoties jālemj par PVN samazināš...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter