Labklājības ministrs atbalsta neapliekamā minimuma turpmāku celšanuLabklājības ministrs Uldis Augulis (Zaļo un zemnieku savienība) atbalsta ar nodokļiem neapliekamā minimuma turpmāku paaugstināšanu, intervijā aģentūrai BNS sacīja Augulis.

"Manuprāt, labāk ir neapliekamā minimuma celšana, ja valsts ir spējīga to nokompensēt. Svarīgāk par minimālās algas celšanu ir panākt to, lai iedzīvotāji, kas šobrīd maksā nodokļus līdz minimālai algai vai no minimālās algas, kas ir 30%, ka šī attiecība mainās, līdzīgi kā, iespējams, igauņiem, kur tas ir 20%. Neapliekamais minimums varētu būt tas, kas celtu augšā ienākumus, kas mazinātu to pelēko daļu, kas, iespējams, tiek maksāta," uzskata Augulis.

Cik lielam jābūt palielinājumam, ministrs pašlaik nebija gatavs izteikties.

Viņš stāstīja, ka diskusijās par minimālās algas celšanu vai ar nodokļiem neapliekamā minimuma iespējamo palielināšanu, ir jāņem vērā, kādu ietekmi tas atstās uz iedzīvotāju ienākumu nodokļa (IIN) samaksu.

2014.gadā IIN maksātāja mēneša neapliekamais minimums tika paaugstināts līdz 75 eiro (53 latiem), savukārt IIN atvieglojums par apgādājamo - līdz 165 eiro (116 latiem) mēnesī.

Līdz šim neapliekamais minimums bija 45 lati, savukārt nodokļa atvieglojums par apgādājamo - 80 latu apmērā.

Pašlaik minimālā alga ir 225 lati jeb 320 eiro.


Augulis: elektrības cenu kāpums tiks kompensēts lī...
Augulis: atlaide maznodrošinātajiem varētu būt pie...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter