Labklājības ministrs: Ar bēgļiem strādāsim tieši tāpat kā ar ilgstošajiem bezdarbniekiemLatvijā uzņemamo bēgļu integrācija notiks caur darba tirgu, par pamatu izmantojot valsts pieredzi darbā ar ilgstošajiem bezdarbniekiem, intervijā "Vesti" stāstījis labklājības ministrs Uldis Augulis (LZS/ZZS).

"Nekā cita viņiem nebūs. Mēs viņus integrēsim ar tieši tām pašām programmām, kuras izmantojam darbam ar mūsu valsts iedzīvotājiem. Turklāt šajā darbā izmantosim Eiropas Savienības fondu finansējumu," sacījis ministrs.

Pēc politiķa vārdiem, tie bēgļi, kuri negribēs strādāt, palikšot vispār bez pabalstiem. "Pašlaik bēglis var saņemt pabalstus un neko nedarīt, bet mēs strādājam pie izmaiņām sistēmā. Viņiem būs jāpiedalās darba tirgū, viņiem būs jāsadarbojas un jāpieņem tas darbs, kuru viņiem piedāvā Valsts nodarbinātības aģentūra. Ja viņi to nedarīs, tad paliks ar neko," izteicies Augulis.

Augulis ir pārliecināts, ka par šādu politiku pret bēgļiem nekādas sankcijas pret Latviju nebūs iespējamas. "Tādā gadījumā mūs jau sen būtu sodījuši par tieši tādām pašām prasībām, kuras pašlaik izvirzām mūsu pašu bezdarbniekiem," piebildis ministrs.

Sīkāk par bēgļu integrācijas plānu lasiet infografikā:

http://stor1.leta.lv/za-feb3f20/ig/4/0/4/40489dab-62d9-460c-956c-f90fe1cb0722/index.5639a472493c7.html 


LZS jaunatnes nodaļa rīko boulinga turnīru LZS Rīg...
Esi aktīvs un pievienojies LZS jaunatnes nodaļai

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter