Labklājības ministrija ar SUSTENTO pārrunā turpmākās sadarbības iespējasLai informētu par aktuālo sociālajā jomā un pārrunātu turpmākās sadarbības sekmēšanu, labklājības ministra biroja vadītājs Reinis Uzulnieks un Labklājības ministrijas (LM) eksperti piedalījās Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas Sustento pārstāvniecības sapucē.

Tikšanās laikā R.Uzulnieks klātesošajiem skaidroja, ka no šī gada 1.jūlija palielināsies atsevišķi pabalsti cilvēkiem ar invaliditāti. Proti, pabalsts cilvēkam ar invaliditāti pēc 18 gadu vecuma, kuram nepieciešama kopšana, būs 213,43 eiro. Savukārt valsts sociālā nodrošinājuma pabalsts cilvēkiem ar I invaliditātes grupu katru mēnesi būs 83,24 eiro, cilvēkiem ar II invaliditātes grupu - 76,84 eiro, cilvēkiem ar I invaliditātes grupu kopš bērnības - 138,73 eiro, cilvēkiem ar II invaliditātes grupu kopš bērnības - 128,06 eiro.

Tāpat R.Uzulnieks informēja, ka uz nākamo Invalīdu lietu nacionālās padomes sēdi plānots aicināt Latvijas Paralimpiskās komitejas pārstāvjus, lai diskutētu par iespējamiem risinājumiem turpmākai cilvēku ar invaliditāti sekmīgai dalībai gan ziemas, gan vasaras Paralimpiskajās spēlēs. Vienlaikus uz padomes sēdi ir aicināti arī Ekonomikas ministrijas pārstāvji, lai informētu nevalstiskās organizācijas par risinājumiem būvnormatīvu pilnveidošanai, nosakot precīzākas prasības vides pieejamības nodrošināšanai ēkās.

Labklājības ministra biroja vadītājs arī informēja Sustento biedrus, ka šī gada 3.decembrī, kad atzīmē starptautisko invalīdu dienu, LM plāno organizēt svinīgu pasākumu. Tā laikā paredzēts pateikties un novērtēt aktīvākās cilvēku ar invaliditāti intereses pārstāvošās nevalstiskās organizācijas.

Sanāksmes izskaņā norisinājās arī diskusija par tehnisko palīglīdzekļu pieejamību, kā arī asistenta pakalpojumu sniegšanu pašvaldībās neredzīgiem cilvēkiem.

Puses vienojās stiprināt savstarpējo sadarbību, aktīvāk iesaistot cilvēku ar invaliditāti pārstāvošās organizācijas būtisku lēmumu apspriešanā un pieņemšanā. Vienlaikus R.Uzulnieks aicināja klātesošos sniegt priekšlikumus un informēt par turpmāk risināmajiem jautājumiem, kas veicinātu cilvēku ar invaliditāti pilnvērtīgāku iekļaušanu sabiedrībā un atvieglotu ikdienu.

 


Lauku uzņēmējus, jaunos zemniekus un ģimenes lauko...
Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ar ES un trešo v...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter